Sony PlayStation 5’in yeni kolu DualSense Edge elimizde!
0

Sony PlayStation 5’in yeni kolu DualSense Edge elimizde!

Paylaş

Sony, PlayStation 5 kullanıcılarının daha fazla özelleştirme yapabilmesine imkan tanıdığı DualSense Edge kablosuz kontrol cihazını tanıttı. Yeni özellikler ile karşımıza çıkan DualSense Edge, belirli butonları yeniden eşleme ve devre dışı bırakma gibi özelleştirilebilirlik sunuyor. DualSense Edge inceleme videosu sizlerle.

Sony DualSense Edge elimizde!

Tüm bu özelliklerin Fn düğmesiyle kullanılabilmesini sağlayan şirket, oyun ve sohbet seslerinin ayarları için ayrı bir kullanıcı arayüzü sunacak. Önceden ayarlanmış kontrolcü profillerini arasında geçiş yapabilecek ve oyun oynarken yeni profil oluşturup test edebileceksiniz.

Oyuncuların kontrolcüyü daha iyi tutabilmesi için 3 farklı stick caps (standart, yüksek kubbe ve alçak kubbe) sunulacak. Ayrıca arka kısmındaki butonları da değiştirilebilir hale getiren Sony, tamamen özelleştirilebilir bir ürün ile karşımıza çıktı.

Dahili mikrofon, hareket kontrolleri gibi temel DualSense özelliklerine sahip olan ürün, USB Type-C kablo ve arka kısımda yer alan butonların yedekleriyle birlikte satılacak. Sony PlayStation 5 kullanıcıları yeni kontrolcüyü 6.599 TL ön sipariş fiyatı ile satın alabilecek.

Sony DualSense Edge kablosuz kontrol cihazı özellikleri

  • Standart PS5 kumandası ile aynı boyutta, elin aldığı şekil bozulmuyor.
  • Ayarlarınızı hızlı bir şekilde değiştirebileceğiniz özelleştirme menüsünü açmak için oyundayken Fn (fonksiyon) düğmesine ve Seçenekler düğmesine basmanız yeterli.
  • En sevdiğiniz oyunların kontrol düzenini, ihtiyacınız olan komutların her zaman tam olarak olmasını istediğiniz yerde olacağı şekilde özelleştirebilirsiniz. Düğme yapılandırmalarınızı oyuncu profilinize kaydedin ve oyununuzdan ayrılmadan profiller arasında geçiş yapın.
  • Ayarlanabilir tetikler: İnce bir şekilde ayarlanmış girişler için çubuk hassasiyetinizi, çubuk ölü bölgelerini ve tetik ölü bölgelerini yapılandırın ve hatta tamamen özelleştirilmiş bir oyun deneyimi için titreşim yoğunluğunuzu ayarlayın.
  • İdeal kontrol ayarlarınızı bulduktan sonra, bunları benzersiz profillere kaydedebilir ve anında değiştirebilirsiniz.
  • PS5 dışında PC ile de uyumlu.
  • Dahili mikrofon ve Type-C bağlantı noktası.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın