Sniper Elite Nazi Zombie Army İnceleme
0

Sniper Elite Nazi Zombie Army İnceleme

Ağu 06 GamerAdmin  
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Sistem
  • Zorluk
  • Atmosfer

Sniper Elite Nazi Zombie Army İnceleme

Sniper Elite Nazi Zombie Army İnceleme

Sniper Elite Nazi Zombie Army : Oyunda zombilere asla acımayın!

Sniper Adlı oyunu az çok duymuşsunuzdur. Aslında oyun Matrix filmindeki ağır çekim tekniğini kullanarak kurşunların gidişini ve düşmanların bu kurşunun darbesiyle nasıl bir hasar aldığını da X ray tekniği ile gösteriyor. Sniper Elite Nazi Zombie Army İnceleme yazımda değineyim.

Bu da oyun dünyasına gerçekten farklı bir kalıp getirmişti. Fakat oyunun yapımcısı Rebellion firması oyuna biraz da canavar ve zombileri de ekleyince yeni yapılan Zombie Army gerçekten çok farklı bir hava ile devrim niteliğinde bir oyun olarak karşımıza geliyor.

Sniper Elite Nazi Zombie Army İnceleme

Sniper Elite Nazi Zombie Army : Oyunda birden fazla karakter seçebiliyorsunuz

Oyundaki grafikler devrim niteliğinde olsa da oyundaki en can alıcı ve dikkat etmeniz nokta oyunun adından da anlayacağınız üzere uzak mesafe tüfekleri ile birden fazla hit yaparak daha fazla puan kazanmak. Tabi puan haricinde oyunda bölüm geçmek ise bazı büyük canavarlar ile karşılaşarak ve savaşarak mümkün olabiliyor.

Ama sakın bu büyük canavarları küçümsemeyin. Eğer ki yüksek zorluk seviyesinde oynuyorsanız, bazen tek başınıza oynamak da yetmeyebiliyor.

Sniper Elite Nazi Zombie Army İnceleme

Sniper Elite Nazi Zombie Army : Zombiler yaklaştıklarında çok fazla hasar verebiliyorlar.

Oyunu Steam üzerinden alacaksanız, başarımların bir çoğunun da çevirim içi oynamaktan geçtiğini de bilmelisiniz. Eğer ki tek başınıza her hangi bir zorluk seviyesinde oyunu bitirdi iseniz, geriye kalan kısımda çevirim içi devam etmek kaydı ile kalan başarımları alabilirsiniz.

Mesela tüm bölümleri en az 2-3 fazladan kullanıcı ile bitirdiğinizde fazladan başarım alabiliyorsunuz. Bu da oyunu sadece tek başınıza değil, takım oyunu ile de daha da zevkli hale getiriyor.

Tabi oynayacağınız kullanıcılar gerçek oyuncular ise. Malum bir çok iyi oyuncu olsa da bir o kadar da saçmalayan çocuk tayfası da mevcut. Buna dikkat ederek hareket ederseniz daha hızlı bir şekilde başarımları da almış olacağınızı garanti edebilirim.

Sniper Elite Nazi Zombie Army İnceleme

Sniper Elite Nazi Zombie Army : Oyundaki karakterlerimiz.

Oyuna genel anlamda baktığımızda aslında hikayesi ortaya çıkıyor. Çok hayalperest de olsa hikaye, en azından bir temele oturtulmuş : 2. Dünya Savaşındaki Adolf Hittler. Adolf Hittler’in savaşı kazanabilmesi için son kozu olarak SS tümenlerine bağlı olan bir büyük zombi ve canavar ordusunu etrafa kendi emrinde görevlendiriyor.

Tabi aslında buradaki amacı ise şeytanla sözleşme yapıp düşmanı alt etmek. Bunu da 3 adet sihirli taşları bir araya getirerek başarmaya çalışıyor. Merak etmeyin Hittler oyunda karşınıza gelmeyecek ama zombi ile canavar ordusu sizi bayağı zorlayacağa benziyor.

Sıradışı zombilerde karşınıza gelecek.

Oyunda 4 farklı karakter mevcut. Eski bir SS kumandanı, bir Yahudi sivil, kızıl ordusu komutanı ve bir Amerikan komutan. Aralarında farklı bir yetenek bulunmayan bu 4 karakter içerisinde istediğinizi seçebilirsiniz. Tabi her şey yine de nişancı tüfeğinin kullanımındaki hassas ayarda saklı. İyi bir fareye sahipseniz bence çok hızlı ve isabetli atışlar yapmanız için bir engel olmayacaktır.

Tabi çevirim içi oynarken de unutmayın ki internet bağlantınız da fare kullanımındaki yavaşlamaya sebep olabiliyor. Eğer düşük ping süreli bir internetiniz var ise bu konudaki yavaşlığı hissetmeyeceksiniz demektir.

Oyun detayının saklı olduğu nokta işte tam burası.

Eğer ki takım oyunlarına bir de çevirim içi oyunlara yatkınlığınız var ise bu oyunu kaçırmayın derim. Hem çok zevkli, hem de Lider Tablosu’nda isminizi yazdırmanız mümkün. Grafikler konusunda ise orta halli bir ekran kartı da yeterli olacaktır. İşlemci olarak ise benim tavsiyem en az i3 yeni nesil bir işlemci ya da AMD FX serisi bir işlemci işinizi görecektir.

İyi oyunlar…

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.