Silent Hill Home Coming Tam Çözüm
0

Silent Hill Home Coming Tam Çözüm

May 25 GamerAdmin  

Dark Times

Dark Times

Dark Times

Solunuzdaki merdivenlerden çıkın ve sola dönüp devam edin. Yolun sonunda ise kayanın üzerine atlayın. Karşınızdaki tahta iskeleye tırmanın. Sağa dönüp karşıya atlayın ve soldaki merdivenlerden yukarıya çıkın. Karşınızdaki aradan geçin. Sola dönüp düz devam edin. Sağdaki aradan girin.

Düz ilerleyip sola dönün ve taş bankın üzerinden safiri alın. Geriye dönün ve sağdan devam edin. Wheeler’dan telsiz mesajı alıyoruz ve demo giriyor araya. Demodan sonra düz ilerliyoruz. Yaratığı öldürün. Solda “Bait Shop”’u göreceksiniz. Oraya doğru ilerleyin ve sola dönüp biraz yürüyün. Sağdaki aradan girin.

Sağa dönüp karşınıza gelen resmi alın duvardan. Kutuların üzerindeki tabanca mermisini de alın. Solda kayıt noktası var isterseniz kaydedin. Sonrasında buradan çıkıp aradan geçin. Sola dönüp yoldan devam edin. Arabanın yanındaki tahta köprüden geçip ilerleyin. “Overlook Penitentiary” yazan yere geldiğinizde araya demo girecek ve Wheeler ile telsiz konuşması yapacaksınız.

Yaratığı öldürüp düz ilerleyin. Bir yaratık daha gelecek onu da öldürün. Yolun sonundaki kapıyı açmayı deneyin. Düz ilerleyip yol ayrımından sola dönün ve düz ilerlemeye devam edin. Soldaki kapının yanına gelin. Wheeler ile telsiz konuşması yapacaksınız. Sonrasında, sola dönüp düz devam edin.

Alex, Elle ve Wheeler.

Alex, Elle ve Wheeler.

Gelen yaratıkları öldürün ve yol sonundaki kapıdan girin. Merdivenlerden aşağıya inip sağdaki yolu takip edin. Gelen yaratığı öldürün ve sağa dönüp devam edin. Yine sağa döndüğünüzde jeneratörün üzerindeki ilk yardım içeceğini göreceksiniz. Alın. Sola dönüp düz devam edin ve merdivenlerden yukarıya çıkın.

Sağa dönün ve tekrar sağa dönüp düz ilerleyin. Yol kapalı ama sağdaki pencerenin önünde av tüfeği mermisini göreceksiniz, alın. Geriye dönüp düz devam edin ve yol ayrımına gelin. Sağa dönüp düz devam edin. Gelen iki yaratığı öldürün, düz devam edin. Arabanın olduğu yere geldiğinizde sağa yaklaşıp ahşam kapıdan girin.

Etrafı araştırın gazeteyi okuyun ve tabanca mermilerini alın. Solunuzdaki kapıyı açın ve girin. Sağınızdaki kapı kilitli ve anahtar gerekiyor açmak için. Soldaki holden devam edin. Yol sonunda sağa dönüp ilk yardım içeceğini alın. Sağa dönüp lavabonun içerisinden turkuaz taşını alın. Geriye dönüp devam edin yolu takip etmeye.

Karşıya atlayın. Yine hamam böcekleri! Soldaki duvarda kayıt noktası var. İsterseniz kaydedin. Solunuzdaki tahtalarla kapalı alanı baltayı kullanarak kırın ve girin. Düz ilerleyip sağdaki boşluktan girin. Masanın üzerindeki anahtarı alıp geriye dönün. Tekrar karşıya atlayıp holden düz devam edin.

Limanda uyandığımız yer.

Limanda uyandığımız yer.

Yolun sonundaki kapının üzerinde aldığınız anahtarı kullanın ve kapıyı açıp girin. Merdivenlerden inip diğer kapıdan girin. Gelen elemanları kafadan vurarak öldürün. Sonrasında arkanızı dönüp büyük haritayı okuyun. Sonra geriye dönüp sağa dönün ve basamakları kırık olan merdiven platformundan yukarıya çıkın.

Soldaki merdiveni kullanarak yukarıya çıkın. Sağa dönüp sol yaptığınızda B yazan manivelayı çevirin. Sonra aşağıya inip büyük haritanın olduğun yerde, soldaki A yazan manivelayı çevirin. En son olarak tekrar B yazan manivelaya gelip arkanızdaki yolu takip edin ve C yazan manivelayı çevirin. ( B-A-C olmalı sıralama ).

Şimdi kolun olduğu mekanizmada yeşil ışık yanacak ve sizde kolu çevireceksiniz. Şimdi elektrikleri kesmiş olacaksınız. Wheeler ile konuşma bittikten sonra, gelen elemanları öldürün, aşağıya inin ve geldiğimiz kapıdan çıkıyoruz. Merdivenleri kullanarak yukarı çıkın ve diğer kapıdan girin. Sola dönüp diğer kapıdan girin.

Tam karşınızdaki kapıdan dışarıya çıkın. Düz ilerleyip caddeye çıkın ve sola dönüp düz ilerleyin. Yol ayrımından sola dönün, düz ilerleyin. Sağdaki aradan girip, kapıdan girin. Merdivenlerden aşağıya inin. Sağa dönün ve yolu takip edin. Diğer tarafa geldiğinizde merdivenlerden yukarıya çıkın ve kapıdan girin.

Alex'in annesinin öldüğü an.

Alex’in annesinin öldüğü an.

Düz ilerleyin ve yol ayrımından sağa dönün. Yolun sonundaki kapıdan girin. Düz ilerleyin, tahta köprüyü geçmeden soldaki aradan girin. Düz ilerleyip sola dönün ve yol sonundan sağa dönün. İki taş mezar evin önünden karşıdaki aradan girip devam edin. Bankın sağındaki duvarı görüyorsunuz değil mi?

Biraz yıkık gibi görünüyor. Envanterden baltayı alın ve üzerinde kullanıp duvarı yıkın. Sağa dönüp taşın üzerindeki “Garnet” adındaki pırlantayı alın. Arkanızdaki kapıdan heykelin olduğu yere gelin. Heykelin genç yüzlü tarafına “Garnet”, yaşlı yüz tarafına ise “Turkuaz” taşı koyun ve anahtarı alın.

Şimdi doğruca demin kırdığımız duvarın diğer tarafına geçin. Düz yürüyün ve soldaki kapının üzerinde aldığınız anahtarı kullanın. Sola doğru ilerleyin ve yaratığı öldürün. Üzerinde kan olan taşın önündeki av tüfeğini alın. Buradan çıkıp şimdi “Overlook Penitentiary” yazan yere gitmemiz gerekiyor.

Tahta köprüden de geçin ve yolun sonundaki kapıdan girin. Düz ilerleyin ve yol ayrımından sola dönün. Sol kaldırımdan gittiğinizde kapının kırıldığını ve açık olduğunu göreceksiniz. Girin. Çöp kutusunun üzerindeki ilk yardım içeceğini alın ve soldaki aradan devam edin. Yol bitiminden sağa dönün ve sağdaki kapıdan girin.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.