Sifu İlk Bakış
0

Sifu İlk Bakış

Şub 08 GamerAdmin  

Geçtiğimiz yıl ilk kez PlayStation’ın etkinliğinde karşımıza çıkan Sifu, sonunda PC ve PlayStation kullanıcıları için satışa çıkıyor. EPIC üzerinde erken erişimde olan oyunu sizler için denedik ve ilk bir saatte oyunun yapısını çözmeye çalıştık.

Bağımsız bir oyun stüdyosu olan Sloclap tarafından geliştirilen Sifu, oyun dünyasının son dönemde yeniden popülerleşen Roguelike türüne kendi yorumunu katıyor. Tıpkı Deadcells ve Hades gibi başarılı örneklerde olduğu gibi öldüğünüzde her şeyinizi kaybetmek yerine, belli kazanımlarınızı koruyor ve oyuna o şekilde devam ediyorsunuz.

Özellikle Gamepad ile oynaması oldukça akıcı kontroller sunan Sifu, hem zorluğuyla hem de eğlenceli mekanikleriyle dikkatimizi çeken bir yapım oldu. Öldüğünüzde size yaşlanmak ve en başa dönmek gibi yaratıcı bir çözüm sunan oyun canınız sıkıldığında tekrar tekrar oynayarak eğleneceğiniz bir oyun olmuş.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.