Sevilen Android özelliği iPhone’lara yakın zamanda gelmeyecek!
0

Sevilen Android özelliği iPhone’lara yakın zamanda gelmeyecek!

Paylaş

Akıllı telefon pazarındaki rekabet son hız devam ediyor. Bu kapsamda ön plana çıkan şirketlerden birisi de Apple. ABD’li üretici kendi işletim sistemiyle diğerlerinden kolaylıkla ayrılırken, bazı noktalarda rakiplerinin gerisinde kaldığı gerekçesiyle de sıkça eleştiriliyor. Son ortaya çıkan raporlar teknoloji firmasının Android amiral gemileri modellerin büyük bir kısmında karşımıza çıkan bir teknolojiyi yakın zamanda iPhone’lara getirmeyeceğini gözler önüne serdi.

iPhone için ekran altı sensör özelliği 2025’ten önce gelmeyecek

Apple’ın Android’deki rakiplerinin gerisinde kaldığı gerekçesiyle eleştirildiği noktalardan birisi de ekran altı sensör özelliği. Bu teknoloji yıllardır sektörde kullanılıyor ve daha çok amiral gemisi modellerde karşımıza çıkıyor. Sektörde sızıntılarıyla ön plana çıkan Ross Young’a göre Apple, ekran altı sensör teknolojisini 2025 yılından önce iPhone’lara getirmeyecek.


iPhone için ekran altı sensör özelliği 2025’ten önce gelmeyecek

Rapora göre Apple‘ın iPhone‘larda kullanmak istediği ekran altı sensör teknolojisi henüz hazır değil. Bu noktada geçmiş raporlar 2024 yılını işaret ediyordu, ancak son dönemde yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından bir erteleme ihtiyacı ortaya çıktı. Bu teknoloji ilk kez 2025 yılında, yani iPhone 17 modellerinde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Rapordaki bir diğer dikkat çeken detay ise şirketin ekran altı kamera özelliğini yalnızca Face ID özelinde uygulayacağı bilgisi oldu. Yani bu teknoloji kullanmaya başlansa bile iPhone’ların ön kameraları ekranın altına gömülmeyecek. Bu konuyla ilgili net bir detay yok, ancak şirketin araya fazladan katman girmesi nedeniyle kamera kalitesini olumsuz yönde etkileyeceği gerekçesiyle böyle bir karar aldığı düşünülüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın