Sektörde bir ilk: Honor yeni batarya teknolojisini tanıttı!
0

Sektörde bir ilk: Honor yeni batarya teknolojisini tanıttı!

Şub 28 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

İşlemciler, ekranlar, kameralar derken akıllı telefon teknolojisi hızlı bir şekilde ilerliyor. Diğer yandan bu teknolojilerin gelişmesinin önünde en büyük engel ise bataryalar oluyor. Son dönemde batarya teknolojisi maalesef istendiği kadar gelişmiyor. Honor ise batarya teknolojisine yeni bir yaklaşım getiriyor.

Silikon-karbon batarya ile kapasiteler artıyor

Honor, geçtiğimiz gün Magic 5, Magic 5 Pro ve Magic VS modellerinin yanı sıra sektörün ilk silikon-karbon bataryasını da tanıttı. Yeni batarya teknolojisi, elektrotlardan biri (anot) için grafit kullanan mevcut lityum pillere kıyasla yüzde 12,8 daha yüksek enerji yoğunluğu vaat ediyor.

Yeni batarya teknolojisini rakamlarla açıklamak gerekirse; Honor Magic5 Pro’nun standart bir 5.100 mAh bataryası bulunuyor. Bunun yerine silikon-karbon batarya kullanılsaydı, 5.450 mAh kapasiteye sahip olabilecekti.

Honor CEO’su George Zhao, yeni akıllı telefonlarının tanıtımı sırasında batarya teknolojisi hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı. Tanıtım sırasında yeni bataryaların neden daha iyi olduğuna dair karşılaştırmalı tablolar da paylaşıldı. Standart bir lityum bataryanın kapasitesi 3,5 volta düştüğünde performansı düşerken, silikon-karbon türevleri ise bu noktada kendisini gösteriyor. Yeni bataryalar 3,5V’ta standart pilden yüzde 240 daha fazla kapasite sunabiliyorlar.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın