sea of thieves steamde 5 milyon oyuncu sinirini gecti 9jxK9ShL
sea of thieves steamde 5 milyon oyuncu sinirini gecti 9jxK9ShL

Sea of Thieves, Steam’de 5 Milyon Oyuncu Sınırını Geçti

Sea of Thieves, belli açılardan Xbox’ın kendi çatısı altındaki stüdyoların geliştirdiği oyunlara önem vermeye başladığı dönemin başlangıcını temsil ediyor. Ve çıkış yapmasının üzerinden yaklaşık olarak dört yıl geçmesine rağmen hala çok sayıda oyuncu tarafından oynanan bu başarılı Xbox oyunu, Steam platformunda çok önem bir kilometre taşını geride bıraktı. Sea of Thieves, Steam’de beş milyon oyuncu barajını aştı.

Oyunun yaklaşık olarak 1,5 yıl önce Steam’de satışa sunulduğunu göz önünde bulunduracak olursak, bunun son derece etkileyici bir başarı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyun, Steam’de listelenmeden önce yalnızca Xbox ve Windows PC mağazasında satılıyordu.

GameSpot’un haberine göre Sea of Thieves, aynı zamanda çıkış yaptığı Mart 2018’den bu yana Xbox’ın abonelik tabanlı oyun servisi Game Pass’te de yer alıyor. Oyunun Xbox Game Pass aracılığıyla da çok sayıda oyuncu tarafından oynandığını düşününce, Steam’de yakaladığı bu başarı, bir kat daha anlam kazanıyor.

Bununla birlikte Sea of Thieves, geçtiğimiz Ekim ayında ise (Xbox Game Pass de dahil olmak üzere) tüm platformlarda toplamda 25 milyon oyuncu rakamına ulaştı. Ayrıca Rare geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada, yalnızca Temmuz ayında yaklaşık olarak beş milyon oyuncunun oyuna dahil olduğunu söylemişti. Bu beş milyon oyuncunun büyük bir kısmının, Disney’in meşhur film serisi Karayip Korsanları’ndaki karakterlerin yer aldığı “A Pirate’s Life” içeriği nedeniyle oyunu oynamaya başladıkları tahmin ediliyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.