Samsung, ‘Yazışarak Konuşma’ Özelliğini Duyurdu

Samsung’un 2017 yılında piyasaya sürdüğü sesli asistanı ‘Bixby’, zamanında kendine özel fiziksel tuşla bile telefonlarda yer almıştı. Fakat sesli asistan, kullanıcılarda bir karşılık bulamayınca Samsung, çareyi bu fiziksel tuşu kaldırmakta bulmuştu.

Bixby, günümüzde halen büyük bir yaygınlığa sahip olmasa da Samsung, bugün asistanı için önemli bir özelliğini duyurdu. Yakın zamanda gelecek yeni OneUI 5 güncellemesi ile birlikte Bixby, gelen aramalara yazı yazarak cevap vermenizi sağlayacak.

Karşınızdaki kişiyle yazışarak ‘konuşabileceksiniz’

OneUI 5 ile gelecek olan yeni ‘The Bixby Text Call (Bixby Metin Araması)’ özelliği, arama sırasında konuşmadan, mesaj yazar gibi yazı yazarak karşınızdaki kişiyle konuşmanızı sağlayacak. Yazdığınız metin, Bixby asistan tarafından metinden sese çevrilecek. Bununla birlikte karşınızdaki kişinin konuşmaları da anlık olarak metin olarak gösterilecek.

Samsung’a göre bu görüşme sırasında Bixby tarafından analiz edilen konuşma, şirket sunucularına kaydedilmeyecek. Konuşmaya ait ses dosyaları, her bir sesten çeviriye dönüştürme işleminin ardından silinecek.

Samsung’un yeni özelliği, ilk etapta sadece kendi ana vatanı Güney Kore’de kullanılabilir olacak. Özelliğin İngilizce ve diğer dillere ne zaman destek sunacağı ise henüz bilinmiyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.