Samsung, Kıdemli TSMC Yöneticisini Çip Tasarım Ekibine Kattı
0

Samsung, Kıdemli TSMC Yöneticisini Çip Tasarım Ekibine Kattı

Paylaş

TSMC’de yaklaşık yirmi yıllık deneyime sahip üst düzey bir Ar-Ge yöneticisi kısa süre önce Samsung saflarına katıldı. Tayvanlı DigiTimes ile konuşan yarı iletken endüstrisi çalışanları, üst düzey yöneticinin hareketini “nadir görülen” ve TSMC’nin hegemonyası için “tehdit” olabilecek bir hareket olarak nitelendirdi.

Lin Jun-Cheng, Micron Technology’de görev yaptıktan sonra TSMC serüvenine 1999 yılında başladı. Tecrübeli yönetici, TSMC’nin gelişmiş paketleme ve test departmanında çalıştı. Ayrıca CoWoS ve InFO gibi paketleme teknolojilerinin gelişiminde önemli rol oynadı. 3D yonga istifleme teknolojileri NVIDIA, Apple, AMD ve çeşitli HPC uzman şirketleri gibi önemli dökümhane müşterileri arasında oldukça popüler oldu. Tayvanlı devin eski çalışanı, TSMC Ar-Ge kariyeri boyunca firmanın 400’den fazla patent almasına yardımcı oldu.

Lin, 2017 yılında TSMC’den ayrılmadan önce Ar-Ge departmanının direktör yardımcısıydı. Bir süre ayvan’da bir yarı iletken ekipman şirketi olan Skytech’in CEO’su olarak çalıştı ve paketleme ekipmanları için üretim tecrübesi biriktirdi. Yarı iletken sektöründe iyi bir deneyime sahip olan isim şimdi Samsung bünyesine katıldı.

Güney Kore devi, son dönemde Intel, Qualcomm ve Apple da dahil olmak üzere önemli şirketlerden çalışanları işe alıyor. Kısa süre öncesinde Samsung’un eski bir AMD mühendisi de dahil olmak üzere yüksek profilli işe alımlar yaptığı konuşuluyordu. Dahası, şirketin özel CPU çekirdeklerini geliştirdiği iddia ediliyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın