Samsung, katlanabilir ekranda sınırları zorluyor!
0

Samsung, katlanabilir ekranda sınırları zorluyor!

Paylaş

Samsung, Galaxy Z Fold 5 yeni bir menteşe sistemi kullanmaya hazırlanıyor. Güney Koreli teknoloji devi, özellikle menteşenin dayanıklılığına odaklanarak cihazların genel kalitesini iyileştirmek için çalışıyor. İddialar, ekranların 200 bin defa katlanarak test edileceğini öne sürüyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5 menteşesiyle gündem olacak

The Elec’in haberine göre Samsung, Galaxy Z Fold 5’te kullanılacak menteşenin dayanıklılık testini gerçekleştirme sürecinde. Şirketin, yeni menteşeyi 200 bin defa katlayarak teste dayanıp dayanamayacağını belirleyeceği bildirildi. Bu, Galaxy Z Fold 4’ün sınırına göre dikkat çekici bir artış.

Yeni menteşe tasarımının, cihazın ekranının sürekli katlanmadan kaynaklanan aşınmaya karşı daha iyi korunma da dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunması bekleniyor. Z Fold 5’in ekranları, katlandığında aynı hizaya gelecek ve her iki ekran da birbirine dayanarak yumuşak bir katlama sunacak.

Mevcut Z Fold 4, iki ekranın birbirine değmediği menteşeye doğru hafif bir boşluğa sahip. Z Fold 4’te “U şeklinde” bir menteşe kullanılması boşluğun ana sebebi. Yeni menteşe tasarımının bu boşluğu ortadan kaldırması bekleniyor.

Geliştirilmiş dayanıklılığa ek olarak yeni menteşe, Z Fold 5’in çok daha ince olmasına yol açabilir. Fold 4’ün menteşesi yaklaşık 15,8 mm kalınlığındayken, “su damlası menteşe” kalınlığı yaklaşık 14 mm olabilir.

Ayrıca Galaxy Fold 5’in menteşesinin 360 derece katlanabileceğine dair söylentiler var. Geçtiğimiz aylarda Samsung Display, Z Fold 5’in içe ve dışa doğru katlanmasını sağlayabilecek yeni bir “Flex In & Out” prototipini sergiledi.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın