samsung galaxy tab s8 fe lcd panel ve ekran kalemi ile gelebilir W4KFNscJ
samsung galaxy tab s8 fe lcd panel ve ekran kalemi ile gelebilir W4KFNscJ

Samsung Galaxy Tab S8 FE, LCD Panel ve Ekran Kalemi ile Gelebilir

Eylül ayında bir Samsung SM-X506B tabletin Geekbench sonuçları keşfedilmişti. O zamanki spekülasyon, bunun yeni FE serisi olduğu yönündeydi. Şimdi ise sızıntıyı yapan Roland Quandt, Samsung Galaxy Tab S8 FE’yi onaylamış durumda.

Samsung Galaxy Tab S8 FE’nin selefi gibi bir LCD ekrana sahip olacağı bildiriliyor. Ek olarak Samsung, Tab S8 FE’de bir Wacom sayısallaştırıcı kullanarak yerel ekran kalemi desteği sunacak.

Geekbench sızıntısından, tabletin MediaTek Kompanio 900T çipseti ile geleceğini biliyoruz. 6 nm çipsette 2 adet Cortex-A78 ve 6 adet A55 çekirdeklere Mali-G68 GPU eşlik ediyor. Söz konusu bilgiler, SM-X506B’nin Galaxy Tab S8 FE’nin 5G versiyonu olacağını iddia eden ilk raporlarla aynı çizgide. Yalnızca Wi-Fi destekleyen versiyon da olacak ve bunların SM-X500 model numarasını taşıması bekleniyor.

Tablet, test bilgilerine göre en son One UI 5 sürümüyle birlikte Android 13’ü çalıştırıyordu. Söz konusu model, Tab S7 FE gibi 4 GB RAM’e sahipti. Peki siz Galaxy Tab S8 FE hakkında ne düşünüyorsunuz?

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.