Samsung Galaxy S23 Ultra, iPhone 14 Pro’yu geride bırakıyor!
0

Samsung Galaxy S23 Ultra, iPhone 14 Pro’yu geride bırakıyor!

Paylaş

Samsung’un 1 Şubat tarihinde Galaxy Unpacked etkinliği ile birlikte tanıtacağı S23 modelleri 2023’ün en çok beklenen telefonlarından bir tanesi. Bugüne kadar Samsung’un amiral gemisi model ailesi hakkında birçok detay ortaya çıktı. Tasarımı ve teknik özelliklerini büyük oranda öğrendiğimiz yeni akıllı telefon, oyun performansıyla da en büyük rakibi iPhone 14 Pro modellerini geride bırakacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Adreno 740 GPU ile oldukça iddialı

Bilindiği gibi yakında tanıtılacak olan Samsung Galaxy S23 Ultra modelinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisine yer verilecek. Bu işlemciye entegre grafik biriminin ise oyun deneyimini geliştirmek için ayarlandığı belirtiliyor. Son gelen bilgilere göre Qualcomm Adreno 740 GPU, performans seviyeleriyle herkesi şaşırtacak.

Galaxy S23 Ultra‘nın grafik birimi son yapılan performans testlerinde diğer amiral gemisi mobil GPU’lar ile karşılaştırıldı. Ortaya çıkan sonuçlar Adreno 740‘ın mevcut tüm rakiplerini geride bırakabileceğini ortaya koyuyor. Buna A16 Bionic işlemciye sahip iPhone 14 Pro da dahil.

Ortaya konan rakamlar ışığında Samsung Galaxy S23 Ultra‘nın oyunlar konusunda akıllı telefonlara önderlik edeceğini söyleyebiliriz. En son Geekbench performans raporu, Adreno 740‘ın Vulkan’da 10744 puan aldığını gösteriyor. Galaxy S23 Ultra’nın GPU ortalama skoru ise 9844. Galaxy S22 Ultra’nın Adreno 730‘unun ortalama 6233 skora ulaştığını göz önünde bulundurduğumuzda , Adreno 740‘ın selefine göre yüzde 58 oranında daha iyi performans gösterdiği görülüyor.

Samsung, Galaxy S23 ile birlikte tekrar Snapdragon imzalı işlemcilere dönerek iyi bir karar vermiş gibi görünüyor. Apple’ın iPhone 15 Pro ve A17 Bionic işlemcisi ile nasıl bir performans göstereceğini ise şimdiden merak etmeye başladık.

Galaxy S23 Ultra, sahip olduğu skorlar ile akıllı telefon pazarına oldukça sıkı bir giriş yapacak gibi görünüyor. Peki siz Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ve Adreno 740 grafik birimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın