Samsung Galaxy S23 serisinin özel işlemcisi belli oldu!
0

Samsung Galaxy S23 serisinin özel işlemcisi belli oldu!

Paylaş

Teknoloji devi Samsung, 1 Şubat’ta gerçekleştireceği Unpacked etkinliği için hazırlık yapıyor. Etkinlik öncesinde ise şirketin tanıtacağı Galaxy S23 serisiyle ilgili sızıntılar ortaya çıkıyor. Sızan son görsel ise Galaxy S23 serisinde yer alacak işlemcinin gerçek markası belli oldu. İşte detaylar!

Galaxy S23, Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy işlemcisi ile geliyor

Samsung’un Unpacked etkinliğinde tanıtacağı Galaxys S23 serisiyle ilgili pek çok söylenti var. Bu söylentilerden biri de Samsung’un Galaxy S23 serisinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinin hız aşırtmalı bir sürümünü kullandığıydı. Ortaya çıkan bir görsel ise işlemcinin gerçek markasını önümüze serdi.

Yukarıda yer alan Galaxys S23’ün tanıtım görselinde Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy markası görücüye çıktı. Bir başka görselde ise Galaxy S23 Ultra’nın oyun performansını tanıtımını görüyoruz. Bu görselde de aynı şekilde işlemcinin özel markası yer alıyor.

Bunun yanı sıra Galaxy S23’ün özel yonga seti için Android yarış oyunu Wreckfest için bir tür optimizasyon ortaya koyuyor. Daha önceki sızıntılar, Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy işlemcisinin standart Snapdragon 8 Gen 2’nin hız aşırtmalı bir versiyonu olduğunu iddia ediyordu. Bu da 3,2 GHz yerine 3,36 GHz’de çalışan birinci sınıf CPU çekirdeğine ve 680 MHz yerine 719 MHz’de çalışan Adreno 740 GPU‘ya geliyor.

Tüm bunlardan dolayı da yonga seti, Snapdragon 8 Gen 2’den biraz daha hızlı olacak. Ayrıca pek çok şey şirketin Galaxy S23 serisinde uyguladığı ısı dağıtma mekanizmasına ve yazılım optimizasyonuna da bağlı. Özel Snapdragon 8 Gen 2 çipinin dikkat çekici fark yaratıp yaratmadığını ise tanıtımdan sonra anlamak mümkün.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın