Samsung Galaxy S23 FE modelini bekleyenleri üzecek gelişme
0

Samsung Galaxy S23 FE modelini bekleyenleri üzecek gelişme

Paylaş

Samsung, geçtiğimiz yıl ocak ayında Galaxy S21 FE modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Ünlü analist Roland Quandt, Galaxy S23 FE modelinin piyasaya sürülmeyeceğini açıkladı.

Samsung, Galaxy S23 FE projesini rafa kaldırabilir

Fan Edition olarak adlandırılan Galaxy FE serisi, ana modellere kıyasla düşük teknik özellikler ve uygun fiyat ile daha fazla kullanıcıya hitap ediyor. Galaxy S22 FE modelini pas geçen Samsung, görünüşe göre Fan Edition serisini rafa kaldıracak.

Amiral gemisi katili olarak nitelendirilen Galaxy FE serisi, Galaxy A serisi modellerin daha az ilgi görmesine sebep oluyor. İddialara göre şirket, daha fazla orta-üst segment cihaz satabilmek için Galaxy FE ailesinin üretimine son verdi.

Galaxy S23 FE ile ilgili bir diğer iddia ise The Elec adlı websitesinden geldi. The Elec, Samsung’un yeni modeli ağustos veya eylül ayında piyasaya süreceğini iddia etti.

2020 yılında 10 milyondan fazla satış ile popülerlik kazanan Galaxy S20 FE, amiral gemisi modelleri gölgesinde bırakmayı başardı. Galaxy S21 FE ile aynı performansı yakalayamayan şirket, S22 FE projesini iptal etti.

The Elec’e göre Samsung, Galaxy S23 FE modelinde Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye yer verecek. Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcide 3.19 GHz hızında Cortex-X2, 2.75 GHz hızında çalışan üç adet Cortex-A710 ve 1.80 GHz hızında çalışan dört tane Cortex- A510 çekirdek bulunuyor. 4nm teknolojisiyle üretilen işlemcinin grafik arabiriminde ise Adreno 730 mevcut.

Siz iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz? Galaxy S23 FE projesi rafa kaldırılmalı mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın