samsung galaxy a04 tanitildi iste ozellikleri ve fiyati hBjp15VE
samsung galaxy a04 tanitildi iste ozellikleri ve fiyati hBjp15VE

Samsung Galaxy A04 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Geçtiğimiz yıl giriş seviyesinin de girişi düzeydeki uygun fiyatlı telefonu Galaxy A03’ü piyasaya süren Samsung, bugün bu serinin yeni üyesini tanıttı. Samsung’un bu yılki en ucuz modeli olarak piyasaya sürülecek telefon, Galaxy A04 oldu. Galaxy A04, bir telefonu telefon yapan en temel özelliklerle piyasaya sürülecek.

Yeni Samsung Galaxy A04, bir önceki yıl tanıtılan modeliyle neredeyse aynı tasarımla geldi. Telefonun tasarımındaki en önemli fark ise kamera kurulumunda görüldü. Samsung, geçtiğimiz yılki modelde yer verdiği dikdörtgen çıkıntıya Galaxy A04’te yer vermedi.

Samsung Galaxy A04 neler sunuyor?

Samsung Galaxy A04, 6,5 inçlik HD+ çözünürlükte ekrana yer veriyor. Telefonun ekranında bulunan çentikte yer alan ön kamera 5 MP çözünürlüğe sahipken, arka kısımda bulunan ikili kamera kurulumunda 48 MP’lik ana kamera ve 2 MP’lik derinlik sensörü yer alıyor.

Telefonun donanım kısmındaysa fiyatıyla paralel parçalar bulunuyor. Samsung, telefona henüz adını açıklamadığı sekiz çekirdekli bir işlemci yerleştirmiş durumda. Telefon, 4, 6 ve 8 GB RAM seçenekleri ve 32, 64 ve 128 GB’lık depolama seçenekleriyle satışa sunulacak. Telefonun bataryasıysa özellikle bu donanıma sahip bir telefona bir günü aşkın süre rahatça güç verebilecek 5.000 mAh kapasiteye sahip durumda.

Samsung Galaxy A04 özellikleri:

  • Ekran: 6,5 inç, Infinity-V, HD+
  • İşlemci: 8 çekirdekli (Açıklanmadı)
  • RAM: 4 GB, 6 GB, 8 GB
  • Depolama: 32 GB, 64 GB, 128 GB
  • Ön kamera: 5 MP
  • Arka kamera: 48 MP ana kamera + 2 MP derinlik sensörü
  • Batarya: 5.000 mAh
  • İşletim sistemi: Android 12, OneUI Core 4.1

Samsung Galaxy A04’ün fiyatı ve ne zaman piyasaya sürüleceği henüz açıklanmadı.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.