S23 Ultra’da kullanılacak ! ISOCELL HP2 kamera sensörü tanıtıldı
0

S23 Ultra’da kullanılacak ! ISOCELL HP2 kamera sensörü tanıtıldı

Paylaş

Galaxy S23 tanıtım tarihi yaklaşırken yeni seride kullanılacak teknolojilerin detayları belli oluyor. Samsung, 200 Megapiksel çözünürlüğe sahip ISOCELL HP2 kamera sensörünü duyurdu. İşte ISOCELL HP2 özellikleri..

ISOCELL HP2 kamera sensörü özellikleri

Uzun süredir söylentiler ile gündeme gelen ISOCELL HP2, nihayet tanıtıldı. “Amiral gemisi akıllı telefonlarda nihai yüksek çözünürlüklü deneyim” sloganıyla tanıtılan kamera sensörü, Samsung Galaxy S23 Ultra modelinde kullanılacak.

1/1.3 inç optik formatta kayıt imkanı sunabilen ISOCELL HP2, 200 milyon adet 0.6 mikrometre piksele sahip. Samsung, 108 Megapiksel kameralarda yaygın olarak kullanılan sensör boyutunu 200 Megapiksele uyarladıklarını açıkladı.

ISOCELL HP2, çeşitli piksel gruplama seçeneklerini kullanarak 12.5 MP, 50 MP ve 200 Megapiksel çözünürlükte görüntüler oluşturabiliyor. Samsung ayrıca, 200 Megapiksel görüntüleri geliştirmek için yapay zeka teknolojisi kullanıldığını belirtiyor.

Yeni kamera sensörü ile ilgili şirketin websitesinde yayınlanan açıklamada, “Düşük ışıklı ortamlarda sensör, dört ila 16 komşu pikseli bağlayarak ya 1,2μm 50 Megapiksel ya da 2,4μm 12.5 Megapiksel görüntü sensörüne dönüşüyor. Yaklaşık 33 Megapikselde daha dolgun 8K video için HP2, kırpmayı en aza indirgemek ve sahneden daha fazlasını yakalamak için 1,2μm 50 Megapiksel moduna geçiyor.” ifadeleri yer alıyor.

Şirket, çok parlak ortamlarda solgun resimleri azaltmak için yeni bir Çift Dikey Aktarım Kapısı (D-VTG) teknolojisi kullandıklarının altını çizdi. Samsung, teknolojinin renk üretimini geliştirdiğini ve parlak ışıkta aşırı pozlamayı ortadan kaldırdığını iddia ediyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın