S.T.A.L.K.E.R. 2 Hacklendi: Görüntüleri Sızdırılabilir
0

S.T.A.L.K.E.R. 2 Hacklendi: Görüntüleri Sızdırılabilir

Paylaş

2007 yılında başlayan S.T.A.L.K.E.R. serisi, 2009 yılından bu yana süren sessizliği dördüncü oyunu Heart of Chernobyl ile bozmaya hazırlanıyor. Fakat Ukraynalı geliştirici ekip, bu hazırlık sırasında yaşanan Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden etkilendi, oyun ertelendi.

Yeni gelen haberler ise ekibin sadece savaş alanından kaçmakla kalmadığını gösteriyor. Savaşın başından beri siber saldırıların kurbanı olduğunu söyleyen ekip, bugün kötü bir haber paylaştı.

S.T.A.L.K.E.R. ekibi hacklendi:

GSC Game World, Twitter’dan paylaştığı yazılı açıklamalada bir çalışanının fotoğraf tabanlı iş uygulamasındaki hesabının ele geçirildiğini paylaştı. Ekip, saldırganların bir Rus sosyal ağından topluluk olduğunu ifade etti.

Saldırıda şantaj ve tehdit amacıyla verilerin ele geçirildiği vurgulandı. Söz konusu verilerin neleri kapsadığı açıkça belirtilmese de ekibin uyarısı bir ipucu verdi:

“S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl hakkında herhangi bir sızıntı durumunda izlemekten veya dağıtmaktan kaçınmanızı rica ediyoruz.”

Ekip, böylece iş yaptıkları platforma erişim sağlanmasıyla oyun hakkındaki bilgi ve görüntülerin de ele geçirilmiş olabileceğini ve paylaşılabileceğini ifade etti. Ortaya çıkabilecek görüntüler için de şimdiden şu açıklamaya yer verdi:

“Eski ve yapım aşamasındaki materyaller, oyuna koyduğumuz nihai fikrin izlenimini zedeleyebilir.”

Sonuçta aynı durumu GTA 6 sızıntısında da görmüştük:

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl hakkında bilmeniz gereken her şey:

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın