rust 8 yilda 125 milyon satti jQETeMLp
rust 8 yilda 125 milyon satti jQETeMLp

Rust, 8 Yılda 12.5 Milyon Sattı

Facepunch Studios, Rust hayatta kalma oyununun 8 yıl önce gerçekleşen Steam erken erişim lansmanından bu yana yaklaşık 12,5 milyon adet sattığını açıkladı. Rust, Double Eleven tarafından Mayıs 2021’in sonlarında PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında piyasaya sürüldüğü için bu rakam muhtemelen konsol satışlarını da içeriyor.

Facepunch Studios ayrıca satılan 1.11 milyon DLC paketi, eşzamanlı çevrimiçi oyuncular için yeni zirveler (267 bin) ve eşzamanlı çevrimiçi sunucular (32 bin), 600 binden fazla yasaklı hesap, 400 binden fazla Discord kullanıcısı, Twitch’te 1,3 milyar toplam görüntüleme gibi diğer rakamlarla da övünüyor. Rust, Twitch’te 1,37 milyon eşzamanlı izleyici, Twitch’te 4,2 milyon saat yayın ve Twitch’te 300 milyon saatin üzerinde izlendi.

Rust ayrıca yeniliklere de devam ediyor. Geliştirici, 2022 boyunca gelen güncellemeler açısından hayranların bekleyebileceklerinden bazılarını paylaştı. Örneğin, çok yakın bir gelecekte piyasaya sürülecek yeni bir arktik anıttan bahsediliyor. Yeni anıtlara ek olarak, bu yıl yeni silahlar, konuşlandırılabilir öğeler, etkinlikler, araçlar, hayvanlar ve çok daha fazlasını görmeyi de bekleyebilirsiniz.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.