respawn 3 yeni star wars oyunu birden gelistiriyor MFwGOSvT
respawn 3 yeni star wars oyunu birden gelistiriyor MFwGOSvT

Respawn, 3 Yeni Star Wars Oyunu Birden Geliştiriyor

Respawn Entertainment tarafından 3 yeni Star Wars oyununun geliştirme aşamasında olduğu duyuruldu. Bu oyunlardan ikisi şirketin kendi çatısı altındayken üçüncü oyunda ise bir yayıncılık iş birliği söz konusu.

Öncelikle, Respawn şu anda 2019’un hit üçüncü şahıs aksiyon-macera oyunu olan Star Wars Jedi: Fallen Order‘ın bir devam oyununu geliştirdiğini doğruladı. Söylentiler, bu oyunun 2022 yılının sonlarında lanse edildiği yönünde.

İkinci proje ise Respawn oyun yönetmeni Peter Hirschmann yönetimindeki bir birinci şahıs nişancı oyunu. Bu oyunun hangi çağda geçeceği veya oyunda ne tür bir kahramanın olacağı belli değil. Oyunun geliştirilmeye yeni başlamasından dolayı oyuncuları daha bekleteceğini belirtelim.

Son olarak, Respawn bir Star Wars strateji oyunu için yeni açılan stüdyo Bit Reactor ile iş birliği yapıyor. Bit Reactor, daha önce Firaxis Games’in bir parçası olan ve XCOM serisinde yer alan bir strateji uzmanı olan Greg Foerstch tarafından yönetiliyor. Projenin, XCOM’a çok benzeyen sıra tabanlı bir strateji girişimi olması ihtimali oldukça yüksek.

Her üç projenin de Star Wars hayranlarınca heyecanla bekleneceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.