resident evil village satislari 57 milyonu asti pkhMnfN2
resident evil village satislari 57 milyonu asti pkhMnfN2

Resident Evil Village Satışları 5.7 Milyonu Aştı

Capcom tarafından yapılan açıklamaya göre, Resident Evil Village satışları 5.7 milyon adedi geçti. Capcom, 31 Mart 2022’de sona erecek olan mali yılının 3. çeyreğine ilişkin en son kazanç raporunda en son Resident Evil oyununun etkileyici satış rakamlarını açıkladı. Raporda, oyunun Golden Joystick Awards 2021’de Yılın En İyi Oyunu da dahil olmak üzere toplam 4 ödül kazandığına da dikkat çekiliyor.

Resident Evil Village, 2021 yılının Mayıs ayında tüm dünyada PC ve konsollarda piyasaya sürüldü. Bu da Capcom’un tüm bu rakamı 9 aydan daha kısa bir sürede satmayı başardığı ve böylece Village’ı bugüne kadar Resident Evil serisinde en hızlı satan giriş haline getirdiği anlamına gelmekte. Capcom, geçen yılın Mayıs ayında Village’ın ilk dört gününde 3 milyondan fazla sattığını duyurmuştu.

Oyunun selefi Resident Evil 7 Biohazard, 1.5 yılda 5,7 milyon kopya satmayı başarırken, 2012/2013’teki ilk yılında Resident Evil 6’nın yaklaşık 5,2 milyon adet satıldı. Capcom’un da açıkladığı gibi Resident Evil serisinin toplam satışları dünya çapında 123 milyonu aştı.

Resident Evil Village PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S için piyasada. Oyun, PlayStation’ın Haziran 2020’deki Future of Gaming dijital etkinliği sırasında resmi olarak duyurulmuştu.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.