Resident Evil HD Remaster – Chris Redfield
0

Resident Evil HD Remaster – Chris Redfield

Mar 13 GamerAdmin  
Paylaş

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Aradan Jewelry Box'u alın.

Aradan Jewelry Box‘u alın.

Kapının kilidi açıldı, kapıdan girin. Düz devam edin ve kanalizasyon yolundan devam edip geçitten girin, sola dönün ve dolabın üzerindeki “Jewelry Box”’u alın. Envanterinize girip “Jewelry Box”’u “Examine” edin ve içinden çıkan “Stone Ring” ile “A family picture and notes”’u alın.

Sola dönüp devam edin ve merdiven basamaklarından çıkıp, sola dönün, düz devam edin, merdivenleri kullanarak yukarıya çıkın. Düz devam edip soldaki basamaktan yukarıya çıkın. Sandığa ulaşıp “Metal Object”’i sandıktan alın ve “Stone Ring” ile “Combine” edin.

Şimdi “Stone & Metal Object”’imiz oldu. Soldaki aradan girin ve basamaklardan inip evden dışarıya çıkın. Yol boyunda düz devam edin ve yolun sonundaki demir parmaklıklı kapıdan girin. Zombileri öldürüp diğer kapıdan dışarıya çıkın.

Düz devam edin, basamakları çıkın ve yolun sonundaki kapıdan girin. Sola dönüp basamaklardan çıkın, mavi kapıdan girin. Sağdaki mekanizmada bulunan “Stone & Metal Object”’i alın. Sola dönüp düz devam edin ve kapıdan girin.

Sağa dönüp düz devam edin ve tablo bulmacasının olduğu yere gelin. Buradan düz devam edip yolun sonundaki demir parmaklıklı kapıdan dışarıya çıkın. Sola dönüp düz devam edin, basamaklardan çıkın kapıdan girin.

2 adet Stone & Metal Object'i yerleştirin ve kapının kilidini açıp girin.

2 adet Stone & Metal Object‘i yerleştirin ve kapının kilidini açıp girin.

Düz devam edip basamaklardan inin ve sola dönüp aradan, basamaklardan inip tekrar sola dönüyoruz ve bir kapının önüne geliyoruz. Gerekli aksiyon tuşuna bastığınızda elemanın sesini duyuyoruz. Sonrasında envanterimizdeki “Stone & Metal Object”’leri kapı üzerinde kullanıyoruz.

Sonrasında kapıyı açıp giriyoruz. Solumuzda “Typewriter” yani daktilo var, basamaklardan aşağıya inin ve sandığa ulaşıp “Ink Ribbon” alın ve oyunu kaydedin, sonrasında “Ink Ribbon”’u sandığa bırakıp sağdaki aradan devam edin. Basamaklardan inip bayağı bir ilerledikten sonra karşımıza gelen kapıdan giriyoruz.

Düz devam edip yine basamaklardan iniyoruz ve karşımıza gelen merdivenlerden aşağıya iniyoruz. Araya demo giriyor. Albert Wesker ile karşılaşıyoruz, 4 taşı da aşağıya ittirip elemanın intihar etmesini sağlıyoruz. Sonrasında Albert Wesker‘a geri dönüyoruz.

Konuşmadan sonra açılan geçitten geçiyoruz. Yolun sonundaki asansörü kullanıp yukarıya çıkıyoruz.

Düz devam edin ve dairesel havuzun önüne geldiğinizde soldaki heykel üzerinde “Medal of Wolf”’ü kullanın, diğer taraftakinde ise “Medal of Eagle”’ı kullanın. Demoda suyun çekildiğini ve bir geçidin açıldığını göreceksiniz. Açılan yerden girin ve basamaklardan aşağıya inip asansörü kullanın.

2.Disk

Bilgisayarı kullanıp kullanıcı adı ve şifreyi girin. Kapı kilitlerini açın.

Bilgisayarı kullanıp kullanıcı adı ve şifreyi girin. Kapı kilitlerini açın.

Asansörden inmeden önce sizden 2. diski takmanız istenecek. Sonrasında düz devam edin ve sola dönüp merdivenlerden aşağıya inin. Sandığa ulaşıp, “MO Disk”’i ve “Fuel Canteen”’i alın. Sola dönüp kapıdan dışarıya çıkın. Düz ilerleyip zombileri öldürün ve merdivenlerin solundaki aradan girip, devam edin.

Sedye üzerindeki “MO Disk”’i alın. Geriye dönüp merdivenlerden aşağıya inin ve kapıdan girin. Biraz ilerleyip soldaki tünel geçişine gelin ve zombiyi öldürüp düz devam edin, soldaki çiftli kapıdan girin.

Sola dönüp düz devam edin ve sağdaki bilgisayara geldiğinizde gerekli aksiyon tuşunu kullanarak sisteme giriş yapmamız gerekiyor: Kullanıcı adı: John Şifre: Ada. Gelecek ekranda 2 kapının kilidini açmanız gerekiyor ; “B-2F” ve “B-3F”. “B-2F”’i açmak için gereken şifre ; “CELL”. Şimdi “B-3F”’in kilidini açabiliriz.

Açtıktan sonra geriye dönüp odadan dışarıya çıkın. Sağa dönüp tünel geçişinden geçin ve karşınızda gelen kollu çiftli kapıdan girin. Düz ilerleyip sağdaki tekli kapıdan girin. Zombiyi öldürün. Düz ilerleyip diğer tarafa geçin ve masanın üzerindeki kutuda, envanterinizdeki “MO Disk”’ten birini kullanın.

Arkanıza dönüp camekândaki mekanizmayı gözden geçirin. Burayı unutmamanız lazım. Şimdi odadan dışarıya çıkın. Sağa dönüp kırmızı ışık yanan mekanizmanın yeşil yanan kısmındakinin kolunu aşağıya indirin. Sağa dönüp düz devam edin ve çiftli kapıdan dışarıya çıkın.

Laboratory Key'i alacağınız gizli bölüm.

Laboratory Key‘i alacağınız gizli bölüm.

Soldaki demir parmaklıklı kapıdan girin ve basamaklardan yukarıya çıkın, soldaki aradan girin ve düz ilerleyip soldaki kapıdan girin. Solunuzdaki alanda monitörün bulunduğu rafta altta duran “MO Disk”’i alın. Arkanızda beyaz ışığı yanan panele gelip gerekli aksiyon tuşuna basın ve şifre olarak “8462”’yi girip açılan gizli bölmeye gidin.

Sağdaki masanın üzerinde duran “Laboratory Key”’i alın. Sola dönüp paneli kullanarak “Kenneth”’in çektiği videoyu izleyebilirsiniz. Sonrasında geriye dönüp odadan çıkın. Düz devam edip merdivenlerden aşağıya inin ve kapıdan girin.

Sola dönüp tünel geçidinden devam edin ve sağa dönüp devam edin. Soldaki demir kapıyı “Laboratory Key” ile açın, arkanızda dönüp çiftli kapıyı da aynı anahtarla açıp girin. Karşınıza gelen rafı ileriye ittirin, soldaki rafta duran “Shotgun Shells”’i alın ve arkanızdaki basamaktan çıkıp, havalandırma deliğinden girin.

Solunuzdaki diğer havalandırma deliğinden girip diğer tarafa geçin. Basamaktan inin ve düz ilerleyip sağdaki masanın üzerinde duran “Flash Grenade”’i alın ve elektronik mekanizma üzerinde “MO Disk”’i kullanın. Arkanızı dönüp düz ilerleyin ve rafı ittirerek sağdaki kapıdan girin. Sola dönüp soldaki demir kapıdan girin.

Eğer Jill'i kurtarmak istiyorsanız, oyun içerisindeki 3 adet MO Disk'i bulup, resimdeki elektronik mekanizmada kullanmanız gerekiyor.

Eğer Jill‘i kurtarmak istiyorsanız, oyun içerisindeki 3 adet MO Disk‘i bulup, resimdeki elektronik mekanizmada kullanmanız gerekiyor.

Düz ilerleyin, zombileri öldürün ve sağa dönüp devam edin, çiftli kapıdan girin. Sola dönüp düz devam edin ve beyaz kapıdan girin. Düz devam edin, yaratığı öldürün ve sağa döndüğünüzde masanın üzerinde duran diğer elektronik mekanizması üzerinde son olarak envanterinizde bulunan “MO Disk”’i kullanın.

Geriye dönüp sola dönün ve aradan devam edip, sağdaki çiftli kapıdan girin. Soldan düz devam edin, iki tane monitör olacak, birinde sistemi başlatma onayı vereceksiniz ama işe yaramayacak. Sonrasında buradan geriye dönün ve odadan çıkın.

Düz devam edip beyaz kapıdan da dışarıya çıkın. Şimdi burada çok önemli bir olaya dikkat etmelisiniz, sol tarafta mekanizma üzerinde bir süper yakıt kapsülü var. Bunu almadan önce ne kadar yaratık gelirse burada hepsini öldürün. Birkaç tur dönerek etrafta gelen giden olmazsa gidip yakıt kapsülünü alın.

Dikkat; yakıt kapsülünü aldıktan sonra koşmak, ateş etmek ya da zombilerin sizi tutup ısırması demek aniden ölümünüzle sonuçlanacaktır. O yüzden çok dikkatli olun ve etrafta zombi varsa bile elinizden geldiğince koşmadan sıyrılmaya çalışın.

Şimdi kapının sağındaki alandan ilerleyin ve yol sonunda sola dönüp sağdaki mekanizmaya yaklaşın, mekanizma üzerinde gerekli aksiyon tuşuna basın ve “Fuel Supply Capsule”’ü alın.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın