Resident Evil 2 Tam Çözüm
0

Resident Evil 2 Tam Çözüm

Şub 15 GamerAdmin  

Karakterler

Leon_S_Kennedy

Leon S. Kennedy : Oyundaki baş karakter ve esas oğlan olan Leon S. Kennedy, Raccoon Police Department, RPD’ye yeni gelen acemi bir polis. Aslında yeni atanan fakat daha şehre iner inmez insan yerine zombilerle karşılaştığından, hikayenin etrafında dolanan ve hikayenin bizzat içerisinde olan vazgeçilmez karakter. Kendisinin serideki ilk, fakat sonraki serilerde de baş rol karakteri olması gerçekten tesadüf ya da sıradan bir yaratıcılık değil.

 

Claire Redfield

Claire Redfield

Claire Redfield : Oyunun diğer başrol karakteri Claire Redfield. Senaryoya bağlanmasının baş nedeni ise kardeşi Chris. Chris Redfield, S.T.A.R.S. üyesi olduğundan ve sorumluluğunda B.S.A.A. komutasında olduğundan kız kardeşi Claire’in de kendisini bayağıdır göremediği için ziyaretine gelmesiyle olaylar başlıyor. Tabi ki ortak yer Raccoon City. Şehre indiğinde Claire, yanlış olan bir durum olduğunu anlıyor. Tabi bu noktada bir şekilde olsa Leon S. Kennedy ile aynı yerde karşılaşıyorlar ve olaylar o zaman başlıyor.

William Birkin

William Birkin

William Birkin : Raccoon City’nin kıyamete dönmesine neden olan baş karakter. Umbrealla Corporation tarafından tahsis edilen laboratuvar da, biyolojik silah adına geliştirdiği virüsü özel kuvvetlere vermek istemeyen William, intihar edercesine virüsü kendine enjekte eder ve o anda tüm katliamlar ve kıyamet başlar. Kendisi de virüsün etkisiyle mutasyona uğrayıp büyük bir canavar oluyor. Tabi baş karakterlerimizle sık sık karşılaşıyor olacak.

Annette Birkin

Annette Birkin

Annette Birkin : William Birkin’in meslektaşı, yardımcısı ve biricik karısı. Kendisi William’ın kendine virüsü enjekte ettiğini görünce öldürmek yerine sevmeye çalışması da ne kadar William’a güçlü bir bağ ile bağlandığının göstergesi. Fakat bu şizofreni olan kadın her şeye rağmen baş rol kahramanlarımıza yardım etmek zorunda kalıyor.

Sherry Birkin

Sherry Birkin

Sherry Birkin : Annesi ve babası büyük profesörler olan Sherry, William ve Annette’in biricik kızı. Tabi babasının mutasyona uğradığını gören Sherry, kaçıp bir yerlerde saklanmaya çalışırken baş rol karakterlerimizle tanışıyor ve olayın seyri böyle devam ediyor.

Hunk

Hunk

Hunk : Oyundaki William Birkin’in elindeki virüsü almaya çalışan Alpha Team’in baş sorumlusu. Kendisi özel tim de olduğu için verilen görevin eri olduğu için suçsuz günahsız bir şekilde öldürülüyor. Tabi ki takım arkadaşlarıyla aynı kaderi paylaşıyor.

Resident Evil 2

Resident Evil 2

Oyun karakterleri böyle. Oyun 2 cd den oluştuğu için, 2 farklı senaryo ve 2 de 2. senaryo olmak üzere toplamda 4 senaryo içeriyor ; Claire 1. Senaryo, Claire 2. Senaryo, Leon 1. Senaryo, Leon 2. Senaryo. Tabi oyunda öyle bir hiyerarşi var ki oyunu bitirmeniz yetmiyor. Eğer ki 2. senaryoları oynamak istiyorsanız ; Claire’in 1. senaryosunu bitirdiğinizde Leon’un 2. senaryosunu, Leon’un 1. senaryosunu bitirdiğinizde de Claire’in 2. senaryosunu oynamaya hak kazanıyorsunuz. Şimdi bu konudaki tavsiyeme gelelim. Her şeyden önce şunu bilmelisiniz ; Oyundaki senaryoların zorlukları ve zamanı etkilediği uzunlukları çok önemli. Bu yüzden sizlere tavsiyem Claire ile 1. senaryoyu bitirip, Leon’un 2. senaryosu ile oyuna devam etmeniz. Tabi tam tersini de yapmanız sizin seçiminizde. Eğer ki ; 6 defa A notu alarak oyunu her iki senaryo ile bitirdiğinizde “Hunk” adlı sürpriz oyun açılıyor. Tabi oyunun Dual Shock versiyonunda ilk defa oyunu bitirdiğinizde “Extreme Battle” adlı oyun açılıyor. Extreme Battle’da da bazı eski karakterler de mevcut. Fakat sadece şunu bilin, bunlar bonus oyunlar. Ana oyuna etkileri yok. Hikayeyi tamamlama amaçlı değiller. Bu sebeple sadece zevk için oluşturulmuşlar diyebiliriz. Anlatacağım oyun içeriğinde 1. ve 2. senaryolar olacak sadece. Yani Claire’in 1. Senaryosu ise başlık 1. Senaryo olarak bakın. Çünkü 1. ve 2. senaryolar da hem hikaye uzunluğu hem de zorluk derecesi farklı olacaktır. Kesinlikle unutmayın, zorluk derecesi “Rookie” ya da “Easy” olan hiç bir başlangıç size not konusunda artısı veya getirisi olmayacaktır.

 

Farklı bir Claire denemesi.

Farklı bir Claire değil mi ?

Eski oyundaki gibi bu oyunda da A,B,C,D, gibi notlar mevcut. A notunu alabilmeniz için oyunu 2.5 saatten önce (150 dakika ), hiç bir ilk yardım spreyi kullanmadan, 10 kayıttan az olmak sebebiyle, hiç bir büyük silah ( Roket atar ya da Gatling Gun) kullanmamanız gerekiyor. Aksi halde notunuz B ile C arası ( Genelde silah kullanımı, 150 dakikadan yüksek bitirme zamanı ve 10 kayıttan fazla kayıt yapıldığında ) geliyor. Eğer ki ilk yardım spreyi ve 150 dakikadan fazla oyun bitirme süreniz olursa emin olun ki C ile D arasında bir not alacaksınız. O yüzden elinizden geldiğince mermi ve enerjilerinizi ona göre ayarlayın. Anlatımımda size şuraya gidip şunu alın dediğimde, bilin ki senaryonun devamı için gerekli olan bileşeni açıklıyorumdur. Asla şunu düşünmeyin ; ya burada da mermi varmış neden geçmiyor yazıda ? Çünkü gireceğiniz odalardaki mermiler ve enerjiler konusunda envanterinizi de göz önünde bulundurarak hareket etmeniz sizin sorumluluğunuzda. Ben sadece senaryo için gerekli olan bilgileri anlatıyorum ki kreatif olarak diğer kısma müdahale etmek istemedim. Sonuçta biraz da sizin bu konudaki düşünceleriniz yine sizin oyundan daha fazla zevk almanız anlamına gelecektir. Yoksa oyundaki her detayı anlatırsam sizin yerinize oyunu tamamıyla ben oynamış olurum. O yüzden lütfen bu tür şeyleri sormaktan kaçının. Geçelim oyunumuzun anlatımına…

Claire 1. Senaryo Anlatımı İçin Tıklayın.

Claire 2. Senaryo Anlatımı İçin Tıklayın.

Leon 1. Senaryo Anlatımı için Tıklayın.

Leon 2. Senaryo Anlatımı için Tıklayın.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Yazarın Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Sayfalar: 1 2

Yorum yaz

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.