Rekor fiyat: Birinci nesil iPhone, açık artırmada alıcısını buldu!
0

Rekor fiyat: Birinci nesil iPhone, açık artırmada alıcısını buldu!

Şub 20 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Apple, 2007 yılının Haziran ayında birinci besil iPhone’u tanıttı. Teknoloji devi, o dönemde birinci Nesil 4GB iPhone için 499 dolar, 8GB için de 599 dolar fiyat biçti. O zamandan bu yana birçok farklı model tanıtan şirket, tüm dünyada satış rekorları kırdı. En son çıkan iPhone modelleri, yoğun ilgi görürken ek olarak ilk çıkanlar da dikkatleri üzerine topluyor. Öyle ki elinde açılmamış kutu olan birinci nesil iPhone modeli açık artırmaya sunulmaya devam ediyor.

Birinci nesil iPhone, açık artırmada 63 bin dolara satıldı

Kareen Green adlı bir kişiye, işe yeni girdikten sonra birinci nesil iPhone hediye edilmiş. Fakat Green, zaten yeni bir telefona sahip olduğu için cihazı açmadan rafa kaldırmış. Senelerce rafta unutulan iPhone, ilerleyen günlerde açık artırmada satılacak.

Birinci nesil iPhone, daha önceki yıllarda da birkaç kez yüksek fiyat etiketiyle açık artırmada satıldı. Hatta geçen Ekim ayında yine bir kişi, aynı ürünü 39.339,60 dolara açık artırmada sattı. Bu nedenle Green’in ürünü için de 50.000 dolar bazında satış fiyatı bekleniyordu Fakat birinci nesil iPhone, 63 bin dolara yani tam olarak 1 milyon 188 bin 588 Türk Lirası‘na satıldı.

Karen Green, konuyla ilgili verdiği bir röportajda 2019 yılında birinci nesil iPhone için 5.000 dolar değer biçildiğini fakat satmadığını çünkü daha fazla değerlenmesini beklediğini açıkladı. Kozmetik dövme sanatçılığı yapan Green, işine geliştirmek için bu satışı yaptığını ve bekleme şansı olsa bir süre daha elinde tutabileceğini belirtti.

Birinci nesil iPhone teknik özellikleri

  • 3,5 inç büyüklüğünde ve 320 x 480 çözünürlükte ekran
  • 2 Megapiksel arka kamera
  • 4,8 ve 16 GB depolama
  • 1400 mAh batarya
  • 11,6 mm kalınlık

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın