redmi k50 serisi subat ayinda cikis yapacak 2F1qkt6V
redmi k50 serisi subat ayinda cikis yapacak 2F1qkt6V

Redmi K50 Serisi Şubat Ayında Çıkış Yapacak

Daha önce Xiaomi’nin Redmi K50 serisinin Şubat 2022’de geleceği bildirilmişti. Çinli şirket, yaptığı bir paylaşımla bu bilgiyi doğrulamış oldu. GSM Arena’nın aktardığı habere göre, akıllı telefon üreticisi, sosyal medya platformu Weibo’da bir duyuru afişi paylaştı ve net bir tarih vermeden serinin gelecek ay içerisinde geleceğini açıkladı.

Halihazırda Snapdragon 8 Gen 1 yonga setiyle birlikte geleceğini bildiğimiz Redmi K50 Pro, 120 watt gücünde hızlı şarj desteğine sahip olacak. Markanın yaptığı paylaşımda, Redmi K50 Pro’nun bataryasının 4.700 mAh kapasiteye sahip olacağı ve bu bataryanın 17 dakikada %0’dan %100’e kadar şarj edilebileceği iddia edildi. Bu zaten Redmi Note 11 Pro+ gibi Xiaomi markası altındaki bazı telefonlarda bulunan 120 watt standardı ve görünüşe göre şimdi de K50 serisine geliyor.


Bunların yanı sıra yeni Redmi K50 Pro’nun süper geniş alana sahip iki kat daha güçlü sıvı soğutmalı ısı dağıtımı için çift buhar odasına sahip olacağı ve bundan dolayı duyuru afişinin soğuğu vurgulayan bir tasarım diline sahip olduğu belirtiliyor. Ayrıca Xiaomi, K50 Pro’nun “en soğuk Snapdragon 8 Gen 1 telefonu” olacağını iddia ediyor.

Son olarak şirketin katlanabilir telefon konusunda da ciddi çalışmalar yürüttüğünü ve selfie ekranlı ve kapaklı bir katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı belirtelim.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.