Realme GT Neo 5, TENAA’da göründü! İşte teknik özellikkleri
0

Realme GT Neo 5, TENAA’da göründü! İşte teknik özellikkleri

Paylaş

Realme, yeni modeli GT Neo 5 modelini tanıtmak için hazırlanıyor. Bu model, 240W kablolu şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacak. Realme GT Neo 5, TENAA’da görüntülendi bu şekilde modelin teknik özellikleri de belli oldu. Peki Realme GT Neo 5 teknik özellikleri neler ve tanıtım tarihi ne zaman? Haber detaylarına hep birlikte göz atalım.

Realme GT Neo 5 teknik özellikleri

Realme GT Neo 5 için TENAA üzerinde biri RMX3706 diğeri de RMX3708 model kodunda iki versiyon listelendi. İki modelde olan tek fark yalnızca pil kapasiteleri oldu. İlk model için 4.850 mAh, ikincisi için ise 4.450 mAh batarya özellikleri açıklandı.

Realme GT Neo 5, 3GHz frekansa sahip ve sekiz çekirdekli bir işlemciden güç alacak. Akıllı telefonun her iki versiyonu da 6.74 inç büyüklüğünde 2772 x 1240 piksel çözünürlüklü AMOLED ekrana sahip olacak. Telefonun arka tarafında 50 Megapiksel ana, 8 Megapiksel ultra geniş açı ve 2 Megapiksel makro kamerayla gelecek. Ek olarak cihazın ön tarafında da bir adet 16 Megapiksel özçekim kamerası bulunacak.

Realme GT Neo 5, 8/12/16GB RAM ve 128/256/512GB dahili depolamaya seçenekleriyle tanıtılacak. Önümüzde ay görücüye çıkacak cihaz, ekran içi parmak izi tarayıcı özelliği ve 5G bağlantısıyla gelecek. İki versiyonun pil farklarına rağmen ağırlıkları ikisinin de aynı yani 8,9 mm kalınlığında ve 199 gram ağırlığında olacak.

Tanıtım tarihi tam olarak belli olmasa da İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) Realme GT Neo 5 modelinin tanıtılması bekleniyor. Kongre ise 27 Şubat ve 2 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Cihazın fiyat etiketiyle ilgili ise şu anda bir bilgi mevcut değil.

Siz okuyucularımız bu konu üzerinde ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın