ray ban akilli gozluklere messenger destegi geliyor y8a1dTVe
ray ban akilli gozluklere messenger destegi geliyor y8a1dTVe

Ray-Ban Akıllı Gözlüklere ‘Messenger’ Desteği Geliyor

Ray-Ban’ın ana şirketi Luxottica ile işbirliğinde tasarladığı akıllı gözlüğü bu yıl piyasaya süren Facebook, adeta Go-Pro’ya rakip çıkmıştı. ‘Ray-Ban Stories’ olarak adlandırılan akıllı gözlüğün 5 MP çözünürlüğe sahip 2 kamerası bulunuyor. Buna ek olarak gözlük üzerinde bulunan hoparlör sayesinde müzik dinleyebiliyor ve telefon görüşmeleri yapabiliyorsunuz.

Facebook, Stories akıllı gözlüklere şimdi de yeni bir Messenger desteği getiriyor. Yeni adıyla Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Çarşamba günü yaptığı bir açıklamada Stories gözlükler üzerinden mesaj gönderilebileceğini ve alınabileceğini ifade etti. Zuckerberg, yeni güncellemeyle gelecek bu özelliğin Stories gözlükler için yalnızca bir başlangıç olduğunu ve gelecekte bu alanda çalışmalara devam edileceğini paylaşıyor.

2022 yılında güncellemelerin devamı gelecek:

Stories akıllı gözlükler, satışa ilk sunulduğunda fotoğraf ve video çekmenin yanı sıra telefon görüşmesi yapma ve müzik dinlemeyle sınırlıydı. Yeni gelecek güncellemeyle birlikte artık gözlüklerin mesajlaşma özelliği de olacak. Zuckerberg’den gelen açıklamaya göre Facebook Messenger desteğiyle birlikte kullanıcılar aldıkları mesajları dinleyebilecek, yeni mesajlar gönderebilecek ve Messenger üzerinden sesli-aramalar yapabilecekler.

Buna ek olarak, gözlüğün sağladığı müzik deneyiminde de güncellemeler olması bekleniyor. Zuckerberg, Stories’in hoparlörlerinden gelen sesi kısmak için ‘sesli komut’ özelliği geleceğini belirtiyor. Şu anda zaten gözlük çerçevesinin kenarlarındaki dokunmatik bölgelerden ses ayarı yapılabiliyor. Ancak ‘sesli komut’ özelliği de ekstra olarak yer alabilir. Sizin Ray-Ban Stories akıllı gözlükleri hakkındaki düşünceleriniz neler? ‘Google Glass’ gözlüklerinden sonra Facebook’un bu girişimini nasıl buldunuz? Yorumlar kısmında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.