quantic dream 2013te gosterdigi teknoloji demosunu oyuna donusturuyor cZfVT6RC
quantic dream 2013te gosterdigi teknoloji demosunu oyuna donusturuyor cZfVT6RC

Quantic Dream, 2013’te Gösterdiği Teknoloji Demosunu Oyuna Dönüştürüyor

Quantic Dream, iddialara göre E3 2013’te yayınlanan The Dark Sorcerer demosunu temel alan bir komedi oyunu üzerinde çalışıyor. Bu iddia, The Game Awards 2021’deki resmi duyurusundan önce Star Wars Eclipse oyununun varlığını açıklayan ve geçtiğimiz hafta yaptığı paylaşımla Quantic Dream’in Star Wars Eclipse haricinde iki oyunun daha üzerinde çalıştığını iddia eden “AccountNGT” adlı Twitter kullanıcısı tarafından ortaya atıldı.

GamesRadar’ın paylaştığı habere göre AccountNGT, bu mizah temelli oyunun Star Wars Eclipse ile paralel olarak geliştirileceğini iddia ediyor ve bu oyunu Quantic Dream Başkanı David Cage’in yazımı üzerine inşa edilmiş etkileşimli ve doğrusal olmayan hikaye anlatımına odaklanan nesiller arası bir yapım olarak tanımlıyor.

Paylaştığı güvenilir sızıntı bilgilerle tanınan Tom Henderson da AccountNGT’nin paylaştığı sızıntı bilgilerin çoğunu doğruladı, ancak değişikliğe tabi olan bazı daha sınırlı ayrıntılar konusunda olumlu olmadıklarını da vurguladı. Bununla birlikte The Dark Sorcerer demosu temel alınarak geliştirilen bu oyunun, kendisinin daha önce bahsettiği “Dreamland” kod adlı oyun olduğunu da ekledi.

The Dark Sorcerer, temelde bir video oyununun filme alınmasını betimleyen kısa bir animasyon skeçti. Talihsiz bir aktörün çekim sırasında başına gelen türlü olayların anlatıldığı bu skeçte, bir büyücünün çağırma ritüeli çekilmeye çalışılırken oyun içi hatalar ve dördüncü duvarı yıkma gibi pek çok sorundan dolayı çekim sürekli kesilmek zorunda kalıyor. Bu skeci merak edenler aşağıdan izleyebilirler.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.