pubg battlegrounds ucretsiz oldu djJ1u5Ib
pubg battlegrounds ucretsiz oldu djJ1u5Ib

PUBG: Battlegrounds Ücretsiz Oldu

Aralık ayı içerisinde popüler battle royale oyunu PUBG: Battlegrounds’ın 12 Ocak tarihi itibarıyla aynı rakipleri Apex Legends ve Fortnite gibi oynaması ücretsiz hale getirileceği açıklanmıştı. Ve 37 saatlik uzun bir bakımın ardından PUBG: Battlegrounds, bugün oynaması ücretsiz bir şekilde yeniden yayına alındı.

Oyunun artık çoğu modu içeren ücretsiz bir temel sürümü var. Ancak dereceli ya da özel maçlara girmek isteyen oyuncuların, Battlegrounds Plus yükseltmesini bir sefere mahsus olmak üzere satın almaları şart. Oyunu daha önceden satın almış olan oyunculara ise Battlegrounds Plus yükseltmesi otomatik olarak verildi ve bununla birlikte bu oyunculara çeşitli kozmetik ögeler ve 1.300 G-Coin içeren özel bir hatıra paketi de hediye edildi.

Bunların yanı sıra PC Gamer’ın haberine göre, PUBG: Battlegrounds oyununun geliştiricisi Krafton, oyunun yeniden çıkışını kutlamak için Drops etkinlikleri aracılığıyla oyunculara çok sayıda ödül dağıtıyor. Oyuncular bu ödülleri kazanmak için yayınları izleyebilir, oyun içi görevleri tamamlayabilir ve arkadaşlarını oyunu oynamaya davet edebilirler.

Oyunun oynaması ücretsiz hale gelmesinin yanı sıra, yeni güncelleme ile birlikte oyuna taktiksel teçhizat, aksiyon kuyruğu ve bir dizi eğitim modu eklendi. Özellikle eğitim modunun, temel eğitim alanları, öğreticiler ve yapay zeka eğitim maçları ile oyuna yeni giriş yapan oyuncuları oyuna ısındırması amaçlanıyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.