ps turkiye playstation 5 fiyatina zam yapilmadigini acikladi d2WH4ukf
ps turkiye playstation 5 fiyatina zam yapilmadigini acikladi d2WH4ukf

PS Türkiye, PlayStation 5 Fiyatına Zam Yapılmadığını Açıkladı

Bildiğiniz gibi son günlerde Türk Lirası’nın hızla değer kaybetmesiyle neredeyse her şeye zam geldi. Tabi bu zamların yansıması, zaten yüksek fiyatlı olan elektronik ürünlere çok daha fazla oldu. Durum böyle olunca da Türkiye’deki oyunseverlerin dikkati, şu anda ülkede nispeten en uygun fiyatlı oyun oynama aracı olan oyun konsollarına çevrildi.

Son günlerde döviz kurunun hızlı bir şekilde yükselmesi nedeniyle, hem yeni nesil hem de eski nesil konsolların satış fiyatları da hızla arttı. Kısa bir süre öncesine kadar 5000 TL’nin altında bir fiyata satılan Xbox Series S’in resmi satış fiyatı, şu anda 7000 TL civarında. Geçtiğimiz haftalarda resmi satış fiyatı 8000 TL olan Xbox Series X ise şu anda anlaşmalı mağazalarda 12.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

PlayStation 5’ten bahsedecek olursak, tabii ki döviz kurundaki bu yükselişten PlayStation 5 de nasibini aldı. Ancak şu anda PlayStation 5 dünya genelindeki stok sıkıntısı vb. nedenlerle alışveriş sitelerinde sadece üçüncü taraf satıcılar tarafından satılıyor. Bu nedenle de çeşitli alışveriş sitelerinde görebileceğiniz PlayStation 5 fiyatları uçuk seviyelere gelmiş durumda.

Tüm bunlar olup biterken PlayStation Türkiye tarafından PlayStation 5’in Türkiye’deki tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile alakalı resmi bir açıklama yapıldı. Bu açıklama şu şekildeydi:

“PlayStation 5 oyun konsollarının tavsiye edilen perakende satış fiyatlarında 2021’in ilk çeyreğinde vergi indirimine bağlı yapılan güncelleme sonrasında herhangi bir değişiklik olmadığını bilginize sunarız. PlayStation 5’in Ultra HD Blu-ray™ disk okuyucuya sahip modeli 7499 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile satılmaya devam etmektedir.” 

Her ne kadar PlayStation Türkiye cephesinden bu şekilde bir açıklama yapılmış olsa da yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, stok sıkıntısı nedeniyle anlaşmalı mağazalarda PlayStation 5 satışı olmadığı için şu anda PlayStation 5 satın almak isteyen kişiler, 15.000 TL’den başlayan rakamları gözden çıkarmak zorunda.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.