pqueene bir dans yuzunden sorusturma acildi xBGL7I4m
pqueene bir dans yuzunden sorusturma acildi xBGL7I4m

Pqueen’e Bir Dans Yüzünden Soruşturma Açıldı

Pqueen’e Bir Dans Yüzünden Soruşturma Açıldı

Son dönemlerde büyük ses getiren kara para aklama ve dolandırıcılık vakaları sonrası Twitch kimi yayıncılarını kaybederken kimi yayıncılar da platformdaki yayınlarına devam ediyorlar. Pqueen ismi ile tanıdığımız Pelin Baynazoğlu da yayınlarına devam eden isimler arasında. Kara para aklama skandalı henüz yeni gündeme gelmişken bir yayınında kişisel bilgileri paylaşılan ve oldukça zor bir süreçten geçen Pqueen, şimdi de bambaşka bir olayla karşı karşıya. Bugün attığı bir tweet ile ‘aşırı komik bir konuda’ hakkında soruşturma başlatıldığını duyuran Pqueen, gerçekleştirdiği son yayınında soruşturmanın gerekçesini açıkladı; yayını esnasında yaptığı bir ‘dans’.

‘Yaşasın ırkımız dansı’ sebebiyle soruşturma başlatılmış:

Pqueen’in bir yayını esnasında ‘Yaşasın ırkımız, Çin’e bedel kırkımız‘ sözlerine eğlenceli bir dansla eşlik ettiği görüntüler sebebiyle hakkında soruşturma başlatılmış. İlk olarak gün içinde Twitter’da attığı bir tweet ile, sebebini açıklamadan ifade verdiğini söyleyen Pqueen, takipçilerine bir de ‘ipucu’ bırakmıştı. Ardından bu akşam gerçekleştirdiği yayında durumu açıklığa kavuşturan yayıncı, söz konusu dans sebebiyle hakkında soruşturma başlatıldığını ve ifade verdiğini söyledi. Konunun en dikkat çekici yanı ise bu video ile Pqueen’in ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk etme’ suçlamasıyla karşı karşıya kalması. Duruma sebep olan şey ise bu dansın bir şahıs tarafından CİMER’e şikayet edilmesi. Başarılı yayıncı aynı zamanda söz konusu olayın gidişatı hakkında belirsizlik olduğunu ve durumun bir davaya dönüşebileceğini de ekledi. Pqueen yaptığı yayında bir de hakkında Cumhurbaşkanına hakaret suçlaması olduğunu söyledi. Bunun sebebi ise isminde Pqueen geçen bir TikTok hesabının yaptığı bir paylaşım.
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.