pokemon legends arceus cikis haftasinda yaklasik 65 milyon satti qt6Sw9SH
pokemon legends arceus cikis haftasinda yaklasik 65 milyon satti qt6Sw9SH

Pokemon Legends: Arceus, Çıkış Haftasında Yaklaşık 6,5 Milyon Sattı

Nintendo, Pokemon Legends: Arceus oyununun lansmanından sadece bir hafta sonrasına kadar 6,5 milyon adet sattığını duyurdu. Bazı bağlamlarda Pokemon Legends: Arceus’un satışları, Pokemon: Sword and Shield’ın lansman performansını yaklaşık olarak yarım milyon satışla geride bıraktı.

Nintendo cuma günü bu satış başarısıyla ilgili olarak paylaştığı tweet’te, “Pokemon Legends: Arceus’ta şimdiden heyecan verici yeni bir maceraya atılmış olan dünya çapında 6,5 milyondan fazla kaşife teşekkür ederiz! Bir sonraki araştırma görevinizden önce daha fazla patates mochi yiyeceğinizi umuyoruz.” dedi. Merak edenler için tweet’in son kısmında bahsedilen patates mochi’nin oyunda arkadaşlarınızla her zaman yediğiniz bir yemek olduğunu belirtelim.

Pokemon serisine ait her oyunun büyük satış başarıları yakaladığını göz önüne alacak olursak, 28 Ocak’ta piyasaya sürülmüş olan Pokemon Legends: Arceus oyununun daha ilk haftasında yakaladığı 6,5 milyonluk satış rakamının çok daha şaşırtıcı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ancak bu oyunların yalnızca Nintendo konsolları için piyasa sürüldüklerini düşününce, kısa sürede bu kadar yüksek satış rakamlarına ulaşılması gerçekten büyük bir başarı. Tabii ki bunda Nintendo’nun Pokemon ve Mario gibi markalarının dünya çapındaki marka bilinirliklerinin son derece fazla olması da oldukça etkili.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.