playstation game pass benzeri bir servis uzerinde calisiyor NavB3fTg
playstation game pass benzeri bir servis uzerinde calisiyor NavB3fTg

PlayStation, Game Pass Benzeri Bir Servis Üzerinde Çalışıyor

Yeni bir habere göre, şu sıralarda PlayStation, Xbox Game Pass benzeri bir servis üzerinde çalışıyor. Bloomberg, Sony’nin planlarına aşina olan kaynakların, PlayStation sahiplerinin aylık ücret ödeyerek modern ve klasik oyunlardan oluşan bir kütüphaneye erişebilmelerini sağlayan “Spartacus” kod adlı yeni bir servisin ayrıntılarını paylaştığını belirtti.

Projeyle ilgili belgeler, üzerinde çalışılan servis için üç farklı abonelik seçeneği olduğunu ortaya çıkardı. Bunlardan ilki, çevrim içi oyunlar için gerekli olan ve her ay bazı ücretsiz oyunlarla birlikte gelen PS Plus ile aynı avantajları içeriyor. Daha üst seviye abonelik seçeneği, Game Pass gibi bir oyun kataloğuna erişim sağlıyor ve en üst seviye abonelik seçeneği ise genişletilmiş demolar, oyun akışı ve PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarını içeren daha büyük bir kitaplığa erişim içeriyor.

IGN’in paylaştığı habere göre, PlayStation kullanıcılarının büyük bir kısmının, uzun bir süredir platforma geriye dönük uyumluluk desteğinin gelmesini istedikleri göz önüne alındığında, eski PlayStation oyunlarını kullanıcılara sunmak için yeni bir servis kullanmak mantıklı bir hamle olabilir.

Yeni servisin 2022 baharında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Aynı zamanda bu servis, Sony’nin mevcut iki abonelik hizmeti PlayStation Plus ve PlayStation Now’ı birleştirecek. Bloomberg’in belirttiğine göre, PS Plus markası varlığını sürdürecek, ancak PS Now markası aşamalı olarak kaldırılacak.

PlayStation Now, Stadia gibi rakiplerini geride bırakmasına rağmen, PlayStation’ın temel bir abonelik hizmeti haline gelemedi. Ancak şirket buna rağmen, son zamanlarda God of War ve The Last of Us Part 2 gibi büyük oyunlarını da servise eklemeyi ihmal etmedi.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.