PlayStation 5 Satışları 30 Milyon Barajını Aştı
0

PlayStation 5 Satışları 30 Milyon Barajını Aştı

Paylaş

Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, CES 2023 basın toplantısı sırasında PlayStation 5 (PS5) satışlarının dünya çapında 30 milyon barajını aştığını duyurdu. Ryan’a göre Aralık 2022, PS5 için bugüne kadarki en büyük satış ayıydı. Ayrıca SIE Başkanı, PS5 tedarik sıkıntısının geçmişte kaldığını doğruladı.

Ryan, “Bütün bu yeniliğin merkezinde PS5 oturuyor. Geçtiğimiz 2 yılda küresel zorlukların ortasında benzeri görülmemiş bir talebi yönetirken, PlayStation topluluğunun desteğini ve sabrını gerçekten takdir ediyoruz.” dedi.

Ryan sözlerine şöyle devam etti: “Geçen yılın sonuna doğru PS5 tedariği arttı ve Aralık ayının PS5 konsol satışları için şimdiye kadarki en büyük ay olduğunu ve şu anda dünya çapındaki tüketicilere 30 milyondan fazla birim sattığımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Kim bir PS5 isterse, bu noktadan itibaren dünya genelindeki perakendecilerde PS5 bulmak çok daha kolay olacaktır.”

Ryan ayrıca, bu yıl içinde PS5’e gelecek oyunlar hakkında, “PS VR2’nin yakında piyasaya sürülmesi ve Final Fantasy XVI, Hogwarts Legacy ve Marvel’s Spider-Man 2 gibi gişe rekorları kıran oyunların bu yıl PlayStation 5’e gelmesiyle, PlayStation topluluğunun bir parçası olmak hiç bu kadar heyecanlı olmamıştı.” diye sözlerine ekledi.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın