PlayStation 5 Pro Hakkında Bomba İddia!
0

PlayStation 5 Pro Hakkında Bomba İddia!

Paylaş

Japonya merkezli teknoloji devi Sony ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Sony‘nin içinden olduğu öne sürülen ve anonim kalmayı tercih eden bir kaynak, Fransa merkezli bir internet sitesine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaya göre Sony, Nisan 2023’te yeni bir PlayStation lansmanı gerçekleştirecek.

İddiaya göre birkaç ay sonra gerçekleştirilecek lansmanda, PlayStation 5’in yeni bir sürümü duyurulacak. Bu yeni sürümün, tabii olarak PlayStation 5’ten daha güçlü olacağı ifade ediliyor. 

Yeni PlayStation 5, ‘Slim’ değil ‘Pro’ olacak

*Konsept tasarım.

Kaynağın iddiasına göre nisan ayında gerçekleştirilecek lansman, bir süredir gündemde olan PlayStation 5 Slim için değil, PlayStation 5 Pro için gerçekleştirilecek. Yapılan açıklamaya göre bu yeni konsolda yine AMD tarafından geliştirilmiş olan yeni ve PlayStation 5’inkinden çok daha güçlü bir çip bulunacak. 

PlayStation 5 Pro’nun sıvı soğutma desteği ile geleceği söyleniyor

İddiaya göre PlayStation 5 Pro, PlayStation 5’te kullanılan soğutma sistemini terk edecek. Bunun yerine, oyuncu bilgisayarlarında gördüğümüz sıvı soğutma sistemine geçiş yapılacağı söyleniyor. Tüm bu açıklamalar, Sony’nin gerçekleştireceği lansmanda netleşecektir.

Bu arada; Sony’nin PlayStation 5 Pro ile ilgili hiçbir açıklamada bulunmadığını da belirtelim. Şirket, gerçekten de PlayStation 5 Pro üzerinde çalışıyor olabilir. Ancak iddiayı öne atan kaynağın aldığı bilginin doğru olmama olasılığı da var.

PlayStation 4 Pro, PlayStation 4’ten ne kadar sonra tanıtılmıştı?

PlayStation 4, Kasım 2013’te oyunseverleriin beğenisine sunulmuştu. PlayStation 4 Pro ise bundan tam 3 yıl sonra, Kasım 2016’da gün yüzüne çıkmıştı. Sony, benzer bir duyuru döngüsü sürdürürse PlayStation 5 Pro, nisan ayında değil kasım ayında gün yüzüne çıkacak demektir. Bununla birlikte 2020 yılında patlak veren pandemi, PS5’in tedariğinde büyük sorunlara yol açmış, bugün bile PS5’i ulaşılması zor bir konsol haline getirmişti. Tüm bunlar, Sony’nin PS5 Pro’nun lansmanını öne çekmesine neden olabilir. Ancak Sony, PS5’in henüz doygunluğa ulaşmadığını düşünerek PS5 Pro’yu ertelemeyi de düşünebilir.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın