platinumgames iptal edilen scalebound oyununu diriltmek istiyor i4kiCyXk
platinumgames iptal edilen scalebound oyununu diriltmek istiyor i4kiCyXk

PlatinumGames, İptal Edilen Scalebound Oyununu Diriltmek İstiyor

2014 yılında Xbox’a özel olarak geliştirildiği duyurulan Scalebound oyununu hatırlayanlarınız vardır. PlatinumGames’in geliştirdiği aksiyon oyununda, ana karakterimize bir ejderha eşlik ediyordu. Ancak 2017 yılında, büyük bir oyuncu kitlesinin merakla beklediği bu oyunun Microsoft tarafından iptal edildiği açıklandı. Yine de oyunun hayata geçmesi için ufak da olsa bir ihtimal olabilir.

PC Gamer’ın aktardığı habere göre, IGN Japonya tarafından gerçekleştirilen yakın tarihli bir röportajda, PlatinumGames’in başındaki isimler olan Atsushi Inaba ve Hideki Kamiya, Microsoft onay verirse, Scalebound oyununu yeniden canlandırmak istediklerini açıkladılar. Inaba röportaj sırasında, “Kamiya her zaman Scalebound’u yapmak istedi. Bu yüzden Microsoft ile özel bir görüşme yapmak istiyoruz.” dedi.


Scalebound oyununun yönetmenliğini yapan Hideki Kamiya ise “Bunun üzerinde çok çalıştık ve Microsoft’un oyunu şu anki haliyle tutmasının bir faydası yok, bu yüzden bu konuda bir şeyler yapmak istiyoruz. Phil! Hadi birlikte yapalım!” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Scalebound’a dönüp baktığımızda, 2017’den bu yana Xbox açısından ne kadar çok şeyin değiştiğini görmek biraz şaşırtıcı. Zira o zamanlar Microsoft, Xbox’ı PlayStation’a rakip olacak özel oyunlarla donatarak konsol savaşına geri dönmeye çalışıyordu. Bugün ise Microsoft, Xbox ve PC platformunu birbirinden ayırmıyor ve tüm oyunlarını iki platforma birden çıkartıyor. Ayrıca Microsoft’un kendi stüdyolarının geliştirdiği oyunlar da ilk günden itibaren Game Pass kütüphanesine ekleniyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.