Oyuncuların Microsoft’a Açtığı Dava YouTube’da Yayınlanabilr
0

Oyuncuların Microsoft’a Açtığı Dava YouTube’da Yayınlanabilr

Paylaş

Microsoft’un geçtiğimiz yıl astronomik bir ücretle oyun devi Activision Blizzard’ı satın alacağını açıklaması, oyun dünyasına bomba gibi düşmüştü. Ancak bu birleşme, daha sonra birçok engelle karşılaşmıştı. Microsoft’un en büyük rakiplerinden Sony, satın alıma itiraz ederken rekabet kurumları da incelemeler başlatmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda ise satın alıma bir itiraz da oyunculardan geldi. On kişiden oluşan bir grup oyuncu, Microsoft’un ‘tekele dönüşeceğini’ belirterek dava açtı. Şimdi ise sonucu merakla beklenen bu dava hakkında yeni gelişmeler yaşandı.

Oyuncuların Microsoft’a açtığı dava YouTube’dan canlı yayınlanabilir

New Mexico, Kaliforniya ve New Jersey gibi ABD eyaletlerindeki oyuncuların açtığı davanın bazı duruşmalarının YouTube’dan yayınlanabileceği ortaya çıktı. Bir hukukçu olan Florian Muller tarafından yürütülen FossPatents’e göre davanın gerçekleşeceği bölge mahkemesi, şeffaflık sunuyor. Bu da bazı duruşmaların herkes için YouTube üzerinden çevrimiçi olarak yayınlanabileceğini ortaya koyuyor.

Davanın, Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde görüleceğini belirtelim. Oyuncular tarafından açılan davanın duruşmalarının ne zaman başlayacağı konusunda ise henüz herhangi bir bilgi yok. Microsoft-Activision birleşiminin rekabeti engelleyeceğine vurgu yapan davacılar, Call of Duty, Doom, World of Warcraft gibi önde gelen serilerin Microsoft’un eline geçeceğini de dikkat çekmişti.

Microsoft’un satın alma planı engellerle karşılaşmaya devam ediyor. Dev şirkete aralık ayının başında ABD Federal Ticaret Komisyonu tarafından da bir dava açılmıştı. Buna ek olarak teknoloji devi, yakın zamanda birleşmeye itiraz eden Sony’i hedef almış, bazı popüler oyunların Xbox’a gelemeyebileceğini söylemişti.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın