Oppo Find X6 Serisi Snapdragon 8 Gen 2 İle Gelebilir
0

Oppo Find X6 Serisi Snapdragon 8 Gen 2 İle Gelebilir

Paylaş

Oppo’nun amiral gemisi serisi Find X6 modelleri hakkında geçtiğimiz yılın sonlarında bazı sızıntılar yapılmıştı. Ancak Oppo’nun ilgi odağı Find N2 katlanabilir telefonlara kaydığı için bir süre sızıntı olmamıştı. Şimdi ise X6 serisi yeniden ana odak haline geldi. Bu sayede bazı sızıntılar ortaya çıktı.

Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip bir Find X6 Pro modeli olacak. Bir diğer Pro modelinde ise Dimensity 9200 kullanacak. Son olarak baz X6 modeli ise Snapdragon 8+ Gen 1 kullanacak.


Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanan modeller LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama alanı ile geliyor. Kamera kısmında üç modelde de üçlü 50 megapiksellik kamera mevcut. Ancak bu kameralarda kullanılan sensörler değişiklik gösteriyor.


Snapdragon 8 Gen 2 kullanan Find X6 Pro modelinde IMX989 mevcut. Diğer iki modelde ise IMX890 var. Ayrıca üç modelde de 3D ToF sensörüne ve Hasselblad sensöre yardımcı olacak 13 kanallı bir renk sensörü var.


120 Hz yenileme hızına sahip 6.82″ AMOLED ekran Pro modellerde kullanılıyor. Baz modelinde ise 6.74 Tianma üretimi bir AMOLED ekran bizi karşılıyor. Oppo, Find X6 serisini Şubat ayında Çin’de piyasaya sürecek. Peki siz Oppo’nun yeni amiral gemisi telefonları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın