opera kripto cuzdanina yeni bir kripto para getiriyor IXBO63xe
opera kripto cuzdanina yeni bir kripto para getiriyor IXBO63xe

Opera, Kripto Cüzdanına Yeni Bir Kripto Para Getiriyor

Opera, Kripto Cüzdanına Yeni Bir Kripto Para Getiriyor
Opera, Kripto Cüzdanına Yeni Bir Kripto Para Getiriyor
Opera; En çok tercih edilen internet tarayıcılarından olan Opera, 2018 yılından beri ‘Web 3’ dönemine geçiş için hazır olduğuna dair mesajlar vermekteydi. ‘Blockchain’ teknolojisinin internet kullanımına entegre olduğu bu dönemde Opera’nın bunu sağlayacak ilk kararı ise belli oldu. Opera, yakın zamanda yaptığı açıklamada tarayıcı cüzdanında Solana (SOL) kullanımını destekleyeceğini açıkladı. Böylece tarayıcıların kripto para destekleme yarışı ateşlenmiş oldu.

Brave de benzer bir açıklama yapmıştı

2019 yılında çıkış yapan ve Opera’ya göre oldukça yeni bir tarayıcı olan Brave, geçtiğimiz haftalarda dahili kripto para cüzdanı özelliğini kullanıma açmıştı. Böylece tarayıcı ile sürdürülecek kripto yarışı başlamış oldu. Zira tarayıcı, 2018 yılında ek bir uygulama olmadan kripto para alınıp gönderilebilecek, alışveriş yaparken de kullanılabilecek cüzdanını kullanıma açmıştı bile. Brave’in de Solana desteği getirme planları olduğu biliniyordu. Ancak Opera, dün yaptığı açıklamayla önce davranarak dahili kripto cüzdanına Solana desteği getiren ilk tarayıcı olacağını ifade etti. Norveçli şirket, desteğin 2022 yılının başlarında geleceğini duyurdu. Brave ise kendi açıklamasında 2022’nin başları değil “ilk yarısı” ifadesini kullanmıştı. Yani bu yeniliği ilk getirenin kim olduğunu seneye göreceğiz.
Tarayıcının web sitesindeki paylaşımı; Tarayıcı ayrıca, herhangi bir uzantı yüklemeden kriptonuza erişmenize veya dApps’te doğrudan tarayıcıdan oturum açmanıza olanak tanıyan yeni bir yerel velayetsiz kripto cüzdanı içerir. Bu, hem tarayıcı hem de yakında açık kaynak olarak piyasaya sürülecek olan cüzdan İsveç ve Polonya’daki aynı güvenilir ekipler tarafından geliştirildiğinden ek güvenlik sağlar. Yine de Metamask gibi başka bir cüzdan kullanmak istiyor musunuz? Elbette PC tarayıcısında çalışacak – bu deneyimi sorunsuz hale getirmek için yeni bir cüzdan seçme aracı bile uyguladık. Crypto Browser ile aynı zamanda güvenli bir şekilde kopyalayıp yapıştırmanıza izin veren güvenli bir panoya da sahip oluyorsunuz. Pano, kendisini güvenli bir şekilde izleyerek, başka hiçbir uygulamanın cüzdan adresinizi veya diğer hassas verilerinizi değiştirmediğinden emin olur. Ayrıca Opera’nın ücretsiz, kayıt tutmayan tarayıcı VPN’inin, yerel reklam engelleyicinin ve izleyici engelleyicinin keyfini çıkaracaksınız, ancak Web3 web sitelerine ve dApp’lere doğrudan tarayıcının adres çubuğundan erişim eklendi!
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.