oneplusin yeni telefonu 11 pronun ozellikleri ortaya cikti k7igsn7E
oneplusin yeni telefonu 11 pronun ozellikleri ortaya cikti k7igsn7E

OnePlus’ın Yeni Telefonu 11 Pro’nun Özellikleri Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz yılın sonbahar aylarında neredeyse tüm markalar ilk Snapdragon 8 Gen 1’e ait telefonu çıkarmak için kelimenin tam anlamıyla kıyasıya bir rekabete girmişti. Bu yarışın kazananı ise Edge X30 ile Motorola olmuştu.

Bu yıl yine aynı rekabet Snapdragon 8 Gen 2 için yaşanıyor. Bu yılki yarışın kazananı olmaya en yakın aday olan OnePlus 11 Pro ise âdeta gümbür gümbür geliyor. Bugün ortaya çıkan bir sızıntı ise neden bu telefonun bu kadar gözde olduğunu gözler önüne seriyor.

100W kablolu şarj ile gelebilir

Ortaya çıkan bilgilere göre OnePlus 11 Pro, 6.7” QHD 120Hz Amoled bir ekran ile karşımıza çıkacak. Ekranın sol üst tarafında ise 16MP’lik bir selfie kamerası bulunuyor. Hatırlarsanız serinin bir önceki telefonu olan OnePlus 10 Pro’da bu kamera 32MP çözünürlüğündeydi. Telefonun arka tarafına baktığımızda ise 50MP’lik ana kamera, 48MP ultra geniş açılı kamera ve 32MP’lik bir telefoto kamera ile karşılaşıyoruz. Kameraların diyafram değerleri ise henüz bilinmiyor. Ayrıca iddialara göre OnePlus 11 Pro’nun üçlü arka kamerasının lensleri, dünyanın en büyük profesyonel kamera lensi üreticilerinden birisi olan Hasselblad tarafından üretilecek.

Snapdragon 8 Gen 2’den güç alan telefonun 5.000 mAh batarya ve 100W kablolu şarj desteği ile gelmesi beklenirken, telefonda daha önceki modellerde kaldırılan Alert Slider (iPhone cihazlardaki sessize alma tuşuna benzer ancak programlanabilir bir tuş) geri gelirken, ekrandan parmak izi okuyucu, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 5G ve Dolby Atmos desteği olacağı da söyleniyor.

Geçen yılın amiral gemisi telefonu olan OnePlus 10 Pro’yu ocak ayında tanıtan şirketin, ilk Snapdragon 8 Gen 2’li telefonu sunabilmek için 2022 sonuna kadar telefonu tanıtıp satışa sunması bekleniyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.