OnePlus V Fold için tarih belli oldu! Samsung ile rekabete hazırlanıyor
0

OnePlus V Fold için tarih belli oldu! Samsung ile rekabete hazırlanıyor

Şub 21 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Samsung, Galaxy Z Fold cihazlarıyla katlanabilir telefon tarafında uzun zamandır rakipsiz durumda. Ancak Oneplus, yakın zamanda katlanabilir telefon piyasasına giriş yaparak Samsung ile rekabet etmeye çalışacak. Özelliklerinin genel hatları Oppo Find N2’ye dayanan cihaz hakkında yeni iddialar ortaya atıldı. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

OnePlus V Fold’un çıkış tarihi hakkında yeni bilgi geldi!

Weibo üzerinden paylaşım yapan Digital Chat Station, OnePlus V Fold olarak adlandırılan yeni katlanabilir telefonun bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Kısa süre önce OnePlus 11 piyasaya sürülürken yapılan etkinlikte V Fold için üçüncü çeyreği işaret eden şirket, bu sayede yeni cihazını Samsung ile yakın tarihlerde duyurabilir.

Öncesinde belirtildiği gibi genel hatlarıyla Oppo Find N2’ye benzeyecek katlanabilir cihazın farklı birkaç yönü bulunuyor. Görünüşe göre OnePlus V Fold, Find N2’den farklı olarak 2K ekran çözünürlüğüne sahip olacak. Ayrıca işlemci tarafında Find N2’de bulunan Snapdragon 8 Gen1 yerine yeni nesil Snapdragon 8 Gen2 kullanılması bekleniyor.

OnePlus V Fold’un tahmini çıkış tarihinde Samsung da Z Fold 5’i piyasaya sürecek. Bu nedenle uzun süre sonra Samsung’un karşısına katlanabilir telefon piyasasında dişli bir rakip çıkabilir. Z Fold 5, 108MP ana kamera ve bir S Pen gibi beğenilen özellikler sunuyor. Fakat OnePlus V Fold daha stabil ve hızlı şarj performansı ile bu noktada öne geçebilir.

Bugünlerde fiyat performans odaklı OnePlus şirketinin katlanabilir telefon piyasasında ne kadar ilerleyebileceği çokça merak ediliyor. Bildiğiniz üzere BBK Electronics Oppo, OnePlus, Realme, Vivo, iQOO firmalarının çatı şirketi. Bu nedenle OnePlus’ın yeni cihazında diğer firmaların telefonlarına benzer özellikler görmek şaşırtıcı olmaz.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce OnePlus’ın yeni katlanabilir telefonu Samsung ile rekabet edebilecek mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın