OBS Studio 29 Çıktı
0

OBS Studio 29 Çıktı

Paylaş

Ekran kaydı ve canlı yayın açma amaçlı kullanılan popüler yazılım OBS Studio yeni sürümü ile kullanıcıların beğenisine sunuldu.

OBS Studio 29.0, Radeon RX 7000 serisi GPU’larla AMD AV1 kodlaması ve Arc Graphics GPU sistemleri için Intel AV1 kodlaması için destek ekliyor. Bu Intel/AMD GPU hızlandırmalı AV1 kodlaması, mevcut NVIDIA GPU desteğini tamamlar. Öte yandan, OBS Studio ile AV1 kodlaması için AMD Radeon RX 7000 serisi ve Intel Arc Graphics desteği şu anda yalnızca Windows için sunuluyor ve henüz Linux desteği sağlanmış değil.

OBS Studio 29.0 ayrıca artık Intel HEVC/H.265 GPU hızlandırmalı kodlayıcıyı da destekliyor. Bunun da ancak bu sürümle yine yalnızca Windows’a özel olduğunu belirtelim.

Diğer değişiklikler; bir sıkıştırma filtresi, 3 bantlı bir ekolayzır filtresi, macOS’ta yerel HEVC ve ProRes kodlayıcılar için destek, Linux’ta medya anahtarı desteği ve çok çeşitli diğer ince ayarlar ve hata düzeltmelerini içeriyor.

GitHub üzerinden OBS Studio 29.0 sürümüyle ilgili tüm detayları görebilir ve OBS Studio resmi web sitesinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın