nvidia rtx remix tanitildi A62vw7ha
nvidia rtx remix tanitildi A62vw7ha

NVIDIA RTX Remix Tanıtıldı

NVIDIA, mod yapımcılarının oyunları yeniden düzenlemesine ve DirectX 8 ile 9 oyunlarına ışın izleme özellikleri eklemesine yardımcı olacak RTX Remix adlı platformunu duyurdu. Modcular bu aracı kullanarak eski oyunların dokularını ve ışık efektlerini önemli ölçüde iyileştirebilecek. Ek olarak, klasik oyunlar NVIDIA DLSS’den faydalanabilecek. Hatta Portal with RTX bunun örneklerinden birisi olarak duyuruldu.

NVIDIA RTX Remix kullanılarak oluşturulan bir oyun modu, oyunun orijinal API’sini 64-bit Vulkan işleyicisi ile değiştiriyor. Modcular, RTX Remix modlarını kolayca dosyalara aktarabilecek ve ardından bunları yürütülebilir dosyanın yanında bir oyunun dizinine sürükleyip bırakabilecek. NVIDIA, bu yeni RTX modlarının Nexus Mods veya diğer sitelerden gelen modlarla çakışmamasını sağlıyor.

NVIDIA RTX Remix, sabit işlevli grafik işlem hatlarını destekleyen oyunların varlıklarını yeniden işliyor. NVIDIA, bu yeni dönüştürülen varlıkların Adobe Substance 3D Painter, Autodesk Maya, 3DS Max, Blender, SideFX Houdini ve Unreal Engine gibi popüler oyun geliştirme uygulamalarıyla çalışması gerektiğini iddia ediyor.

Onlarca yıllık oyunlar genellikle ışın izlemenin gerektirdiği birçok bileşenden ve veriden yoksun. NVIDIA RTX Remix, kullanıcıların fiziksel tabanlı işleme malzemeleri, normal haritalar ve artırılmış geometrik ayrıntı gibi özellikler eklemesine olanak tanıyor. Bu ek bileşenler, oyundaki yapay aydınlatma koşullarına tepki verebilecek. Modcular ayrıca birkaç ek ışık efekti ekleyebilecek veya ışın izlemeli gölgeler, ortam tıkanıklığı, yansımalar ve küresel aydınlatma eklemek için mevcut verileri değiştirebilecek.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.