NVIDIA Broadcast 1.4, Sanal Arka Plan Geliştirmeleriyle Göz Teması ve Vinyet Efektleri Ekliyor
0

NVIDIA Broadcast 1.4, Sanal Arka Plan Geliştirmeleriyle Göz Teması ve Vinyet Efektleri Ekliyor

Paylaş

NVIDIA Broadcast, önceki yıla göre iki kat kullanıcı sayısıyla gelişmeye devam ediyor. Şimdiye kadar 20’den fazla iş ortağı, yayın efektlerini doğrudan uygulamalarına entegre etti. Broadcast ayrıca Acer, ASUS, Gigabyte, MSI, Lenovo ve Razer’ın seçkin dizüstü bilgisayarlarına önceden kurulu olarak geliyor ve kullanıcılara mikrofonları, web kameraları ve hoparlörleri ile yapay zeka destekli üstün deneyimler sunar.

Güncellenen Sanal Arka Plan efektleri, doğrudan OBS, Streamlabs ve Elgato gibi popüler uygulamalarda halihazırda mevcut. NVIDA Broadcast’in yeni sürümünü indirme merkezi üzerinden indirerek gelişmiş tüm efektleri deneyimleyebilirsiniz.

Göz Teması efekti, bakışları tahmin edip hizalayarak, kamerayla göz temasını simüle etmek için konuşmacının gözlerini hareket ettiriyor. Gözler doğal renklerini koruyor ve göz kırpma hareketi uyguluyor. Ayrıca çok uzağa bakılması durumunda simüle edilmiş ve gerçek gözler arasında sorunsuz geçiş yapmak için bağlantı kısa süreliğine kesiliyor.

Göz teması efekti, yazılarını okurken göz teması kaybetmek istemeyen içerik oluşturucuları için ideal bir yapay zeka tasarımı. Video konferans sunucuları, konuştukları kişinin gözlerine bakarak izleyicileriyle etkileşimi de artırabilirler.

NVIDIA, şu anda beta sürümünde olan bu Broadcast yapay zekasını iyileştirmek için topluluktan geri bildirim bekliyor.

Instagram gibi uygulamalarda görülene benzer bir Viynet efekti Broadcast’te mevcut. Web kamerasında yapay zeka ile simüle edilmiş bir bokeh efekti elde edebilirsiniz. Bunun için ince bir Arka Plan Bulanıklaştırma efektiyle birleştirerek görsel kaliteyi atırabilirsiniz.

Ek olarak, Sanal Arka Planı Bulanıklaştırma, Değiştirme ve Kaldırma efektleri daha iyi segmentasyon ve kararlılık elde etmek için geçici bilgilerle iyileştirilerek yapay zekanın daha iyi kararlar almasını sağlıyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın