Nintendo Switch Satışları PS4 Satışlarını Geçti
0

Nintendo Switch Satışları PS4 Satışlarını Geçti

Şub 08 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Nintendo, mali yılının üçüncü çeyreğine ilişkin en son mali sonuçlarını yayınladı. Buna göre şirket, çeyrek boyunca 8,23 milyon adet daha Switch hibrit oyun konsolu satmayı başardı. Böylece toplam küresel Nintendo Switch satışları, 2017 yılındaki lansmanından bu yana şu anda 122,55 milyon adedi aştı ve 117,2 milyon olan küresel PlayStation 4 (PS4) satışlarını geride bıraktı.

Diğer dikkat çeken yeni Nintendo satış verileri ise ömür boyu birinci taraf yazılım satışlarından geliyor. Kasım 2022’nin sonlarında piyasaya sürülen Pokémon Scarlet & Violet, sadece altı haftada dünya çapında 20,61 milyon adet satmayı başardı. Bu, en son ana akım Pokemon unvanını tüm zamanların en çok satan dördüncü Pokemon oyunu yapıyor. Diğer yazılım satışları arasında şu anda 10,13 milyondan fazla adet satan Splatoon 3, 8,61 milyon adet ile Switch Sports, 6,12 milyon adet ile Kirby and the Forgotten Land, 1,81 milyon adet ile Xenoblade Chronicles 3 ve 1,04 milyon adet ile Bayonetta 3 satış rakamları yer alıyor.

Mart 2017’de piyasaya sürülen Nintendo Switch için ömür boyu satışların nerede biteceği merak konusu. Diğer taraftan bugüne kadar PlayStation 2, dünya çapında 155 milyondan fazla satarak tüm zamanların en çok satan konsolu olmaya devam ediyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın