Nihayet: PlayStation 5’e Discord desteği geliyor!
0

Nihayet: PlayStation 5’e Discord desteği geliyor!

Paylaş

Sony, PlayStation 5 için güncellemelerine devam ediyor. Yazılımsal olarak ilk günden beri desteklenen cihaz, gün geçtikçe daha kullanışlı bir hale geliyor. Online oyun kısmında büyük öneme sahip olan Discord, Xbox’un ardından son güncelleme ile birlikte PlayStation 5’e de ekleniyor. Ayrıca yeni güncelleme birçok farklı özellik de içeriyor. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Sony, PlayStation 5 Discord entegrasyonu getiriyor!

Sony, Discord ile resmileşen anlaşma sonrası uygulamayı PlayStation 5’e getirdi. PlayStation 5 üzerinden Discord kullanımı şu anlık sadece telefon üzerinden yapılabiliyor. İlk olarak telefondan bağlanılan konuşmayı PlayStation 5 cihazına aktarmak gerekiyor. Tabii bunun için Discord hesabının PlayStation 5 ile bağlı olması gerektiğini belirtelim.

Bildiğiniz üzere Xbox Discord entegrasyonunu daha önceden yaptı ve şu anda Xbox üzerinden Discord kullanımında akıllı telefon gerekmiyor. Başlangıçta PlayStation’daki gibi akıllı telefon ihtiyacı bulunuyordu fakat sonrasında güncelleme ile çözüldü. Aynı durum PlayStation 5’de de yaşanabilir.

Bu güncelleme ile birlikte 1440P 2K çözünürlüğüne VRR desteği geldi. Variable Refresh Rate (Değişken Yenileme Hızı) teknolojisi ile birlikte ekran ve konsol arasında yenileme hızı eşleştirmesi yapılıyor. Bu sayede ekran, aldığınız performansa göre dinamik bir şekilde yenileme hızını ayarlayabiliyor. Belirtelim, bu özellik için TV ya da monitörünüzün HDMI 2.1 ile VRR desteğine sahip olması gerekiyor.

08.03.2023 tarihinde yayınlanan güncellemede öne çıkan diğer özellikler ise şu şekilde:

  • Tüm PS5 verilerinizi başka bir PS5 konsoluna kolayca aktarın. Bu işlem, orijinal PS5 konsolunuzdaki verilerinizi kaldırmaz veya değiştirmez.
  • Yalnızca ABD ve Birleşik Krallık’taki PS5 kullanıcıları için sesli komut özelliği geliştirildi. Artık kullanıcılar sesli komut ile birlikte ”Hey PlayStation, 5 dakika boyunca kayıt yap” diyerek kayıt yapabilecek.
  • Oynayan Arkadaşlar kutucuğu eklendi. Artık hangi arkadaşlarınızın oyuna sahip olduğunu ve şu anda çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz.

Güncellemenin tüm detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce PlayStation 5 Discord entegrasyonu gerekli miydi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın