Netflix’e zam mı geldi? Temel-Standart-Özel Plan aylık ücreti ne kadar oldu?
0

Netflix’e zam mı geldi? Temel-Standart-Özel Plan aylık ücreti ne kadar oldu?

Paylaş

Online dizi ve film platformu Netflix üyelik ücretlerine zam yapmaya devam ediyor. Ülkemizde Disney+ ve Amazon Prime Video gibi rakipleriyle mücadele içinde olan Netflix yapılan son zamlardan sonra bu mücadelede nasıl bir konumda olacağı merak konusu. 2022 yılının başından bu yana aylık üyelik ücretlerini katlayan Netflix şidre paylaşımına son verme çalışamlarına da devam ediyor.

Netflix’e zam mı geldi?

203 Ocak ayında Netflix üyelik fiyatlarına yeni bir zam geldi. Netflix 10 ay içinde 3. zammına imza atarak 2022yılından bu yana yüzde 100’ün üzerinde zam uyguladı. Yeni ücretler kullanıcıların canını sıktı.

Temel-Standart-Özel Plan aylık ücreti ne kadar oldu?

Netflix Türkiye 2022 yılının başında Temel plan için 26,99 TL, Standart plan için 40,99 TL, Özel plan içinse 54,99 TL alıyordu. ZAman zaman gelen zamlarla bu ücretlerde artışa gidildi. Son olarak 2023 Ocak ayınında gelen Netflx zammıyla birlikte Temel plan için aylık üyelik ücreti 63,99 TL, Standart plan için aylık 97,99 TL, Özel plan içinse aylık tam 130,99 TL oldu.

Şifre paylaşımı engelleniyor

Aynı Netflix hesabında oturum açmış cihazların aynı evden kullanılıp kullanılmadığı, cihazların IP adresi, cihaz kimliği ve hesap etkinliği gibi bilgiler kullanılarak tespit edileceği ifade edildi.

Şirketin atacağı adımlar kapsamında, hesap paylaşımı yapan kişilerden, içerikleri izlemeye devam edebilmeleri için normal üyelik ücretlerinden daha düşük de olsa ek ücret istenecek. Öte yandan bunun için artık “alt hesap” veya “ekstra üye” seçeneklerinin devreye sokulacağı belirtiliyor.

Netflix nedir?

Netflix, Inc., merkezi Kaliforniya’da bulunan Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketi. 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kuruldu. Şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akış hizmetidir. Aboneler, çeşitli film ve dizilerden oluşan kapsamlı bir arşivi internet üzerinden izleyebilir. Bu arşive Netflix yapımı film ve diziler de dahildir. Nisan 2020 itibarıyla Netflix’in dünya genelinde 193 milyon, ABD’de 73 milyon ücretli abonesi bulunmaktadır. Netflix hizmetleri Çin anakarası (yerel kısıtlamalar nedeniyle), İran, Suriye, Kuzey Kore, Rusya (Rusya’nın Ukrayna istilası nedeniyle) ve Kırım (ABD’nin yaptırımları nedeniyle) dışında tüm dünyada kullanılabilmektedir. Şirketin Türkiye, ABD, Brezilya, Hollanda, Hindistan, Japonya ve Güney Kore’de ofisleri bulunmaktadır.[8] Netflix, Amerikan Sinema Filmleri Derneği üyesidir. Şirket, dünyanın birçok ülkesinde hem içerik üretimi hem de dağıtımı yapmaktadır.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın