MWC 2023’te ilk gün hangi teknolojik ürünler yer aldı?
0

MWC 2023’te ilk gün hangi teknolojik ürünler yer aldı?

Şub 27 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

MWC 2023 (Mobil Dünya Kongresi) bugün İspanya’nın başkenti Barselona’da başladı. Firmalar, 2 Mart tarihine kadar sürecek teknoloji fuarında yeni ürünlerini tanıtıyor ya da gösteriyor. Bugün için de birçok ürün etkinlikte boy gösterdi. Peki, MWC 2023 ilk gün tanıtılanlar arasında neler var? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

MWC 2023’te ilk gün tanıtılan teknolojik ürünler!

MWC 2023’te OnePlus’ın yeni konsept telefonu tasarımı sayesinde en çok dikkat çeken ürünlerden oldu. Firma; akıllı telefonu ısınmadan koruyacak, serin kalacak ve pil tüketimini en aza indirecek şekilde tasarladı. Akıllı telefonun tasarımında da teknik özellikleri kullanıldı. Arka panelde siyah zeminin üzerindeki mavi parlak çizgiler, Active KryoFlux soğutma teknoloji sistemini temsil ediyor.

MWC 2023 ilk gün tanıtılan teknolojik ürünler arasında Xiaomi 13 serisi de yer alıyor. Firma, bu seriyle birlikte Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerini tanıttı. Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip cihazların her ikisi de 120 Hz yenileme hızında OLED ekranlara sahip. Xiaomi 13 modeli için 6,3 inç büyüklükte, Pro model için ise 6.7 inç büyüklükte ekrana kullanıldı. Yeni modeller, 8 Mart tarihinde sırayla 999 euro ve 1.299 euro fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Lenovo da Ekim ayında tanıttığı dizüstü bilgisayarını MWC 2023 ilk gün sergiledi. Bu bilgisayarın en çok dikkat çeken kısmı ise tıpkı katlanabilir akıllı telefonlarda olduğu gibi genişleyebilir bir ekrana sahip olması. Yukarıya doğru açılarak genişleyen Lenovo dizüstü bilgisayar, uzatılmamış haliyle 4:3 en boy oranına sahip ve 12.7 inç büyüklüğünde ve 2024 x 1604 mm ekran boyutunda. Açıldığında ise 2024 x 2368 mm boyutlarında.

MWC 2023 ilk gün gösterilen Motorola Defy Uydu Bağlantısı, Android ve iPhone olarak bütün akıllı telefonlara acil durum uydu teknolojisi ekliyor. Bu sayede iPhone 14 serisindeki herhangi bir üst model telefona sahip olmadan da bu özelliği kullanmak mümkün oluyor. Ek olarak fiyatı ise 99 dolar ve anahtarlık boyutunda.

MWC 2023 ilk gün tanıtılan teknolojik ürünler arasında son olarak dakikalar içinde tamir edilen Nokia G22 modeli de boy gösterdi. Bu telefonun bataryası beş dakika, ekranı ise 20 dakikalık sürede tamir edilebiliyor. Nokia G22, 8 Mart tarihinde 180 dolara satışa sunulacak.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın