minecraft dungeons 15 milyon oyuncu barajini gecti MAR8EwdH
minecraft dungeons 15 milyon oyuncu barajini gecti MAR8EwdH

Minecraft Dungeons, 15 Milyon Oyuncu Barajını Geçti

Mojang Studios, Minecraft Dungeons adlı Diablo benzeri aksiyon oyununun 15 milyon oyuncu barajını geçtiğini duyurdu. Oyunun 2 yıl önce çıktığını ve çeşitli genişlemeler aldığını da belirtelim. Diğer taraftan oyun satışlarının ne kadarının Xbox Game Pass aboneliklerinden geldiği konusunda herhangi bir detay verilmiyor.

Bu arada oyun için 22 Şubat 2022 tarihine kadar Frost Festivali adında yeni bir etkinlik düzenlenmiş durumda. Etkinlik karla kaplı seviyeleri ve daha fazlasını keşfetmek isteyenlerin ilgisini çekecek cinsten. Oyunu belirtilen tarihe kadar oynayanlar kış temalı çeşitli ödüller kazanabilecek.

Minecraft Dungeons elde ettiği rakamlar Minecraft’ın getirdiği aylık aktif kullanıcıların yakınından bile geçmese de oyun markanın her biçimde başarılı olabileceğini kanıtlıyor.

Bakalım Mojang Studios gelecekte Minecraft temalı başka yeni projeler ile karşımıza çıkacak mı?

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.