Microsoft, Windows 12 İçin Testlere Başlıyor Olabilir
0

Microsoft, Windows 12 İçin Testlere Başlıyor Olabilir

Paylaş

Hatırlarsanız yıllar öncesinde Windows 10’un son Windows sürümü olduğu, yeni büyük sürümlerin gelmeyeceği konuşuluyordu. Microsoft sonra 2021 yılında herkesi şaşırtarak Windows 11’in geleceğini açıkladı. Şimdi ise Windows 12’nin ayak sesleri duyulmaya başladı.

Microsoft’un projelerine aşina olan bazı kaynaklar, şirketin “Windows 12” üzerinde çalıştığını düşünüyor. Yazılım devi, Windows 11 ile birlikte yeni bir mühendislik programına geçiş yaparken işletim sisteminin ana sürümleri için üç yıllık bir sürüm döngüsüne geri döndü; bu da neredeyse her üç yılda bir yeni bir Windows sürümü görebileceğimiz anlamına geliyor.

Öte yandan, kısa süre önce ortaya çıkan bazı donanım sızıntılarında Windows 12’nin adı geçiyordu. Sızıntılar konusunda başarılı bir geçmişe sahip olan @leaf_hobby, Intel 14. Nesil Meteor Lake-S masaüstü işlemcilerin Windows 12 desteğiyle geleceğini yazdı. Sonrasında ise atılan tweet silindi.

Microsoft, Windows Insider Programında yapılan değişiklikleri duyurdu. Yenilenen Dev Channel, uzun vadeli özellikler ve deneyimler sunmak üzere kullanılacak. Ayrıca yeni Canary Channel’da Windows 11 ve Windows 12 dahil olmak üzere Windows’un geleceğinin inşa edileceği söyleniyor. Son söylentilere göre Windows 12 işletim sistemi 2024 yılında kullanıma sunulacak.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın