Microsoft, Windows 11 İçin Yeni Ses Karıştırıcısını Test Ediyor
0

Microsoft, Windows 11 İçin Yeni Ses Karıştırıcısını Test Ediyor

Paylaş

Windows 11’in yeni ses karıştırıcısı, kullanıcıların ses çıkışları arasında hızlıca geçiş yapabilmelerine olanak tanıyor. Ayrıca Hızlı Ayarlar aracılığıyla bireysel uygulamaların da ses düzeylerini ayarlayabilecekler.

Windows 11’e, kullanıcıların doğrudan görev çubuğundan bireysel ses ve ses çıkışı ayarlamaları yapmasına olanak tanıyan gelişmiş ses karıştırıcı geliyor. Güncellenen ses karıştırıcı,  ilk kez Windows 11 Insider Dev kanalında test kullanıcılarına sunulan yeni Preview Build 25309 sürümünde göründü.

Güncelleme tüm kullanıcılara ulaştığında yeni ses karıştırıcısı ayarı Windows çubuğundaki Hızlı Ayarlar panelinde yer alacak. Microsoft ayrıca yeni güncellemeyle beraber ses karıştırıcısı için yeni klavye kısayolu da ekliyor. Kullanıcılar artık Win + CTRL + V komutu ile ses karıştırıcısına çok daha kolay ulaşabilecekler.

Microsoft’un şu anda yeni ses karıştırıcısı için belirlediği bir çıkış tarihi yok. Şirket bu özelliğin henüz Insider sürümünde bulunan herkes tarafından kullanılmadığını belirtiyor. Ayrıca özelliğin daha geniş çapta kullanılmasını sağlayarak kullanıcılardan geri bildirim almayı ve buna göre iyileştirmeler yapmak istediğini söylüyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın